Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Глава партії "Слуга народу" виступив проти виходу України з ПАРЄ

Разумков вважає такі дії недоцільними.

Партія "Слуга народу" виступає проти виходу української делегації з Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) попри повернення Росії до цієї організації.

Про це в інтерв'ю "Українському радіо" заявив глава партії Дмитро Разумков.

"Позиція партії "Слуга народу" така, що виходити зараз з ПАРЄ не є доцільним, оскільки в подальшому, коли ми пройдемо до парламенту, ми не зможемо представляти Україну на цій арені. Розвернутися й піти — це не конструктивно", – сказав він.

На думку Разумкова, рішенню щодо повернення Росії передувала "низка різних дій, а часто й бездіяльності, зокрема й з боку України". 

"Але все міняється і позиція нового парламенту зможе повпливати на подальші поді", – вважає він.

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи вночі проти 25 червня підтримала резолюцію, яка змінює санкційний механізм. У цьому ж документі запрошують Росію повернутися до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу. 118 делегатів проголосували за, 62 - проти, ще 10 утрималися. Перед цим ПАРЄ відхилила понад 200 поправок, які підготувала українська делегація задля блокування повернення російської делегації до цієї організації.

У ПАРЄ проголосували за зняття обмежень щодо делегації РФ, які були запроваджені у квітні 2014 року. Рішення про повернення до ПАРЄ дозволить Росії провести до асамблеї щонайменше чотирьох санкційних депутатів. Вони зможуть обійти обмеження, запроваджені проти них в ЄС через агресію Росії на сході України.

Наразі відомо, що Міністерство закордонних справ України відкликало посла з Ради Європи для консультацій. За словами очільника МЗС, рішення про повернення Росії було формально ухвалене ще до президентських виборів в Україні, а тому у цьому не варто звинувачувати чинного президента Володимира Зеленського або колишнього – Петра Порошенка. Крім того, українська делегація припиняє свою участь у літній сесії. Виняток - заперечування повноважень російської делегації. Рішення про повноваження і подальшу участь буде ухвалювати парламент.

26 червня Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію, згідно з якою відновила повноваження Російської Федерації в повному обсязі. За резолюцію без санкцій проти Росії віддали 116 голосів, 52 - проти, 15 - утрималися. У резолюції йдеться, що РФ порушила принципи Ради Європи, однак обмежилися лише п'ятьма вимогами.

Україна пропонувала розширити цей список новими порушенням у анексованому Криму і на окупованому Донбасі, але правки були відхилені.

ВідеоПАРЄ все-таки погодилася повернути росіян до свого складу без жодних санкцій

Такі результати голосування, яке лічені хвилини тому завершилося у Страсбурзі. Оскаржити повноваження російської делегації намагалися Україна та Грузія після того, як парламентарі вирішили повернути до ПАРЄ російську делегацію. Як пройшло голосування, чому такі результати і як на рішення реагує українська делегація – дивіться далі.    

ПАРЄ все-таки погодилася повернути росіян до свого складу без жодних санкцій

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції