Очільниця Єврокомісії не прийняла запрошення Зеленського і потрапила у дипломатичний скандал — ЗМІ

Очільниця Єврокомісії не прийняла запрошення Зеленського і потрапила у дипломатичний скандал — ЗМІ

Урсула фон дер Ляйен / Фото: Associated Press

Відповідь Зеленському була написана від імені керівника кабінету голови Єврокомісії, а не від імені самої фон дер Ляєн, як це передбачено протоколом.

Очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн відхилила запрошення президента Володимира Зеленського відвідати Україну з нагоди 30-річчя незалежності та для участі у першому саміті Кримської платформи. Водночас вона потрапила у дипломатичний скандал, порушивши протокол.

Про це інформує Politico.

Урсула фон дер Ляєн  відмовилась відвідати Україну. Відповідь була написана від імені керівника кабінету голови Єврокомісії Бьорна Зайберта, а не від імені фон дер Ляйєн, як це передбачено протоколом.

"На жаль, президентка не може дати позитивну відповідь на ваше запрошення через особливо напружений порядок денний в зазначені дні. Заздалегідь дякую за розуміння", — написав Зайберт.

У виданні критикують очільницю Єврокомісії за відмову відвідати Київ та сумніваються в її рішучості продемонструвати Україні підтримку на тлі ескалації на Донбасі та стягування російських військ до кордону.

Речник комісії Ерік Маммер відмовився прокоментувати цей лист.

Крім того Politico звертає увагу, що відмова відвідати України може свідчити про існування суперечностей та різних підходів до зовнішньої політики між Урсулою фон дер Ляєн та главою Європейської Ради Шарлем Мішелем, який нещодавно побував на сході України та висловив Києву свою підтримку.

Інші офіційні особи ЄС припустили, що рішення фон дер Ляєн ускладнить проведення засідання Ради ЄС-Україна, яке має відбутися в Києві.

Нагадаємо, що нещодавно у Туреччині з очільницею Єврокомісії трапився дипломатичний конфуз. Для Урсули фон дер Ляєн не знайшлося вільного стільця

Новини світу: президентка Єврокомісії закликала інші країни-члени ЄС передати Україні вакцини

Новини світу: президентка Єврокомісії закликала інші країни-члени ЄС передати Україні вакцини

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація