Голокост та Друга світова: Зеленський розповів прем’єру Ізраїлю історію своєї родини

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Також президент розповів про українців, які рятували євреїв від нацистів.

Президент України Володимир Зеленський розповів під час зустрічі з прем’єром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу історію власної сім’ї.

Троє братів його дідуся стали жертвами Голокосту. Їх розстріляли німецькі окупанти. Його ж дідусь повернувся живим з фронту.

"Пройшов Другу світову війну, зробивши внесок у перемогу над нацизмом та людиноненависницькою ідеологією. Через два роки після війни у нього народився син. А через 31 рік у нього народився внук. Через 40 років онук став президентом. І сьогодні він стоїть перед вами", – зазначив Зеленський.

Окрім цього, президент розповів історії про українців, котрі, ризикуючи життям, рятували євреїв від нацистів.

Одна з розповідей – про завідувачку дитячого садка Саїде Аріфову, яка мешкала в окупованому нацистами Криму та приховала національність своїх вихованців.

"Видала їх за кримських татар, давала їм татарські імена, навчила кримськотатарської мови та звичаїв, діставала фальшиві документи та медичні довідки. Вона мусульманка за віросповіданням. Вона врятувала 88 євреїв", – зазначив Зеленський.

Також він  згадав про українського священика Греко-католицької церкви, який перебував у концтаборі в жахливих умовах, де утримувалися близько 700 в’язнів. Але він відмовився від дострокового звільнення, щоб продовжувати допомагати ув’язненим.

"Він рятував євреїв, видавши їм понад 600 церковних метрик про хрещення. Він був за це відправлений до концтабору Майданек. Його звали Омелян Ковч", – сказав президент.

Глава держави наголосив, що всі ці історії – про одне: твоя національність, релігія, вік, стать, місце народження втрачають значення, "коли є добре серце, що рухає тобою, і тотальне зло, якому ти протистоїш".

Раніше Зеленський заявив, що українська делегація, яка прибула до Єрусалима для участі у п’ятому Всесвітньому форумі пам’яті Голокосту, вирішила віддати свої запрошення людям українського походження, які пережили цю страшну трагедію. Ізраїльський меморіальний центр "Яд Вашем" назвав цей жест "дивним". У меморіальному центрі заявили, що вони і так докладають багато зусиль, щоб ті, хто пережив нацистський геноцид, могли взяти участь у міжнародній церемонії.

Відео Володимир Зеленський приїхав до Ізраїлю, але на форум пам'яті Голокосту не пішов

Таке рішення президент пояснив бажанням української делегації поступитися місцями жертвам трагедії. Форум зорганізували з нагоди 75-ї річниці звільнення концтабору "Аушвіц-Біркенау". Заходу передував гучний скандал. Володимир Путін звинуватив польських лідерів в антисемітизмі під час Другої світової. Після цього президенти Польщі та Литви відмовилися їхати на форум, щоби не слухати промови Путіна.  

Володимир Зеленський приїхав до Ізраїлю, але на форум пам'яті Голокосту не пішов

Залиште свій коментар

Вибір редакції