Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Голос" виконає будь-яке рішення КС щодо розпуску Ради – Вакарчук

При цьому у партії виступають за якнайшвидше проведення виборів.

Партія "Голос" виконає будь-яке рішення Конституційного суду України щодо розпуску Верховної Ради.

Про це заявив лідер партії Святослав Вакарчук.

При цьому політик зазначив, що після президентських виборів "стара Верховна Рада перестала бути місцем, що виражає волю народу України", і вона повинна якнайшвидше відійти у минуле.

"Ще три місяці старої Верховної Ради — це ще три місяці життя за старими правилами. Так не має бути. Верховна Рада має бути змінена прямо зараз. Змінимо Верховну Раду — змінимо життя кожного українця", — сказав Вакарчук.

Президент України Володимир Зеленський під час інавгураційної промови в стінах парламенту заявив, що розпускає Верховну Раду. Вранці 21 травня в Адміністрації президента відбулись консультації із спікером Андрієм Парубієм, його заступниками, лідерами фракцій і депутатських об'єднань. 

21 травня на сайті президента було опубліковано указ № 303/2019 про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів на 21 липня цього року. 

Як повідомили в прес-службі Володимира Зеленського, головний аргумент для розпуску - "дуже низька довіра громадян до парламенту". Юридична підстава для розпуску – з 2016 року не існувало коаліції. Згодом представник команди президента Андрій Богдан заявив про можливе зменшення строків тендерних закупівель, які будуть проводитися ЦВК для провдення виборів до ВРУ. 

Представники фракцій "Народний фронт" і Блок Петра Порошенка назвали рішення сумнівним із точки зору дотримання норм законодавства, але готові до парламентської кампанії.

ВідеоКонституційний суд вирішує, чи указ президента про розпуск парламенту є законним

Конституційний суд України сьогодні розглядає, чи є законним указ президента Зеленського про розпуск парламенту. На засідання прийшов сам глава держави. Такого в історії ще не було. Одразу після виступу президента надійшло повідомлення про замінування будівлі суду, однак роботу судді не зупинили. 62 нардепа вважають рішення президента неконституційним.  

Конституційний суд вирішує, чи указ президента про розпуск парламенту є законним

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції