"Голос" і "Батьківщина" вимагають від Зеленського пояснити, що було підписано у Мінську. "ЄС" назвала документ "формулою Путіна"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Перші політсили прокоментували погодження "формули Штайнмаєра" у Мінську.

Партії "Європейська солідарність" та "Голос" одними з перших відреагували на погодження "формули Штайнмаєра" Контактною групою під час переговорів у Мінську. Згодом свою позицію висловила і "Батьківщина".

Відповідні звернення політсили оприлюднили на своїх сторінках у Facebook.

"Фракція "Європейська солідарність" в українському парламенті і наша партія хотіли б заявити, що ніякої "формули Штайнмаєра" як складової частини Мінських угод не існує. Ви там про неї не знайдете жодної згадки. Сьогодні "формулою Штайнмаєра" називається "формула Путіна", який кардинально змінює послідовність дій, що були передбачені Мінськими угодами, відкидає дорожню карту Мінських угод, яка була запропонована спільною позицією України, Німеччини і Франції у "нормандському форматі", - заявив Порошенко.

Політик також зазначив, що не можна відкидати безпековий компонент, який "забезпечує повне виведення іноземних військ з української території, роззброєння незаконних військових формувань, забезпечення участі українських політичних сил і українських кандидатів у виборчому процесі, повернення тимчасово переміщених осіб і їхню активну участь у виборчому процесі, без яких жодні вибори не можуть бути визнані легітимними і такими, що відповідають вільному волевиявленню українських громадян".

"У цих умовах ми точно наголошуємо, що підписання зазначеної формули російського походження, "формули Путіна" де-факто означає послаблення або навіть і зняття санкцій з РФ, легітимізацію російської окупації Донбасу, легітимізації незаконного референдуму Криму і незаконної анексії Криму", - додав він.

Відео Противники "формули Штайнмайера" влаштували мітинг під офісом президента

Ще до початку брифінгу президента кілька організацій анонсували акції протесту поблизу офісу Зеленського. Поки що зібралися не всі. Мітингувальники сумніваються, що провести місцеві вибори вдасться демократичними методами.

Противники "формули Штайнмайера" влаштували мітинг під офісом президента

Окрім цього Порошенко наголосив, що його партія ніколи не піде на це.

"Ми солідаризуємося з тими акціями і закликами, які сьогодні лунають серед ветеранів і ми не дамо зруйнувати українську державу", - резюмував він.

Ніякої «формули Штайнмаєра», як складової Мінських угод, не існує! Підписання формули російського походження - формули Путіна, де-факто, означає послаблення або навіть і зняття санкцій проти Росії. А також: легітимізацію окупованого РФ Донбасу, легітимізацію незаконного референдуму в Криму і незаконної анексії Криму. Ми не допустимо такого сценарію розвитку подій. Ми солідаризуємося з тими акціями і закликами, які сьогодні лунають серед ветеранів. Ми не дамо зруйнувати Українську державу!

Опубликовано Петро Порошенко Вторник, 1 октября 2019 г.

Своєю чергою у партії "Голос" заявили, що вимагають проведення закритого засідання парламенту, на якому президент Зеленський повинен пояснити, який документ було підписано в Мінську і на які поступки готовий піти глава держави.

"З наявної інформації неможливо зрозуміти: хто і яких домовленостей досягнув з країною-агресором під виглядом реалізації "формули Штайнмаєра", що не існує. "Червоні лінії", які влада не має права переходити, партією "Голос" було озвучено давно. Ми категорично проти проведення виборів на окупованих територіях Донбасу без повного безумовного контролю української держави за українсько-російським кордоном", - йдеться у заяві.

Окрім цього у партії наголосили, що будь-які вибори на Донбасі можливі лише за умови дотримання повної безпеки громадян.

"Безпека можлива лише за умови повного контролю над кордоном. Якщо контролю над кордоном не буде, вибори не можна вважати ані демократичними, ані безпечними, ані вільними, навіть якщо такими їх назвуть міжнародні експерти", - резюмували у "Голосі".

Партія «Голос» вимагає проведення закритого засідання парламенту, на якому президент Зеленський повинен пояснити: який...

Опубликовано Голос Вторник, 1 октября 2019 г.

У "Батьківщині" також вимагають від Зеленського пояснень.

"Партія "Батьківщина" вважає "формулу Штайнмаєра" неприпустимою для України, а її підписання в Мінську - прямою загрозою національній безпеці, територіальній цілісності та суверенітету нашої країни. Ми звертаємося до президента з проханням терміново зібрати лідерів парламентських фракцій і детально пояснити, що підписано в Мінську та на які дії надана згода", - ідеться в заяві партії, розміщеній на сторінці її лідерки Юлії Тимошенко у Facebook.

Партія «Батьківщина» вважає «формулу Штайнмаєра» неприпустимою для України, а її підписання в Мінську - прямою загрозою...

Опубліковано Юлією Тимошенко Вівторок, 1 жовтня 2019 р.

До цього Зеленський розповів, що мається на увазі під "формулою Штайнмаєра". Український гарант наголосив, що особливий статус в окремих районах Донеччини та Луганщини почне діяти лише після проведення місцевих виборів, які будуть конституційними.

Нагадаємо, сьогодні, 1 жовтня, у Мінську відбулося засідання Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Перед початком зустрічі у Кремлі заявляли, що відмова України підписати "формулу Штайнмаєра" у Мінську "суттєво загальмує процес".

Раніше російська сторона в ТКГ повідомляли, що на засіданні 18 вересня українські представники відмовились підписати "формулу Штайнмаєра". Водночас Україна зазначила, що не має принципових заперечень по суті "формули Штайнмаєра" щодо місцевих виборів, однак реалізація цієї формули можлива лише за умови виконання низки пунктів, серед яких повне припинення вогню, забезпечення ефективного моніторингу СММ ОБСЄ на всій території України, виведення з території України збройних формувань іноземних військ і військової техніки та інше. У Кремлі ж заявили, що "формула Штайнмаєра" має бути підписана без жодних умов.

20 вересня глава МЗС України Вадим Пристайко розповів про чітко виписані формулювання, які узгодили радники на зустрічі Тристоронньої контактної групи у Мінську. Він зазначив, що у вересні 2019 року радники "нормандської четвірки" погодили не "формулу Штайнмаєра", а погодили інше чітке формулювання.

В ньому також йдеться, що закон про особливий статус застосовується on temporary basis, тобто на тимчасових умовах, з моменту проведення виборів, а на постійній основі він починає діяти після визнання БДІПЛ ОБСЄ того, що вибори відповідають високим стандартам.

Залиште свій коментар

Вибір редакції