Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Голос втікача з Москви і розгін МіхоМайдану. Головні політичні події тижня

Петро Порошенко вперше цього року зстрівся з журналістами на прес-конференції.

27 лютого протестувальники мали останній політичний виступ із вимогою створити Антикорупційний суд.

Того дня мітингувальники готувалися підпалити шини, а коли не вдалося, то пішли на прямі зіткнення з поліцією. У підсумку 14 правоохоронців було шпиталізовано з різними травмами, точна кількість потерпілих з наметового містечка залишилась невідомою.

З іншого боку, мета була досягнута, тому що Верховна Рада оцінила запал протесту і ухвалила закон про Антикорупційний суд у першому читанні. Таким було тло для політичних змагань між керівниками України, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Президент Петро Порошенко дав велику прес-конференцію під назвою "Виклики-2018", однак за півгодини до того, як він почав виступати, своє слово першими і демонстративно разом, сказали голова Верховної Ради Андрій Парубій і прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Схоже, що ризик оголошення дострокових парламентських виборів майорів перед ними вельми переконливо, тому можновладці вийшли на терміновий брифінг. "Запам’ятайте мої слова: не буде дочасних виборів, будуть вибори в термін, передбачений конституцією, а ми повинні працювати", - сказав спікер.

"Я хочу підтримати позицію голови Верховної Ради України з точки зору взагалі доцільності проведення позачергових виборів до Верховної Ради України, які вчергове мають відбутися трошки більше ніж через рік. Очевидно, що такої доцільності вже зараз немає. А цими політичними ігрищами, якщо хтось хоче займатись, то я вважаю, що ці ігрища нічого доброго ініціаторам таких ігрищ не доведуть", - додав Гройсман.

Прем’єр-міністр уже не вперше прозоро натякає на якусь силу, що визначає політичні процеси в країні, однак прямо прізвищ не називає. Так чи інакше, за лічені хвилини Порошенко, в іншій залі, розпочав свою промову. Не вступаючи у відкрите протиріччя із соратниками, він визнав, що підстав розпускати нинішню Верховну Раду не бачить. Утім, констатував загострення боротьби між політичними силами, але прізвищ теж не назвав.

"Я захищу країну від безвідповідальних популістів, навіть попри те, що вони уклали таємний союз із контрреформаторами та реваншистами і деяких професійних борців за щастя народу корупціонери втікачі щедро частують грошима із-за кордону, причому вкраденими в українців", - сказав Порошенко.

Петро Порошенко не був готовий заявити, чи піде на другий президентський термін, а тому чекатиме офіційного старту виборчої кампанії, однак вважає, що йому в ній є чим хвалитися – реформами.

"Від багатьох інших реформ більшість українців на жаль поки що не відчувають позитивного ефекту, бо життя українців значно не покращилося. Рівень життя, особливо підкошеної війною та економічною агресією країни тільки но починають відновлюватися і темпи надто повільні і мене як президента не влаштовують. Але про те, що зміни помітили, те, що зміни визнали та оцінили в світі – свідчить багато фактів", - повідомив президент.

Порошенко не збирається змінювати курс на галузеві реформи, тобто його майбутні дії можна назвати прогнозованими. Слід зазначити, що про "щастя народу" президент у своєму вступному слові згадав лише раз, а слова "заможність" і "добробут" не пролунали жодного разу. Найчастіше від нього чули слова "я" та "мій, моє, мої" - загалом 40 згадувань. Розповідь про відпочинок на Мальдівах була скупою.

"Сплачував я і літак і готель зі свого банківського рахунку в українському банку. Не було витрачено жодної копійки з українського бюджету, а кошти були задекларовані", - заявив глава держави.

Якщо на мальдівське турне Президенту коштів вистачило, то загалом він став біднішим.

"Я не хочу обговорювати своє життя, але повірте - воно не цукор... Можу наголосити, що коли обирався президентом, мої статки були набагато більше, ніж зараз", - зазначив він.

У Петра Порошенка були глядачі й за кордоном і один з них Віктор Янукович, котрий готувався до власного виступу перед російськими телекамерами. Зрештою, нічого особливо нового Янукович не повідомив. Єдине, що, виявляється, він писав у зверненні до Путіна про введення в Україну російських військ, а мав на увазі поліцейську місію.

"Я посилався на договір про дружбу і взаємодопомогою, який був між Україною і Росією. Я вносив пропозицію розглянути питання під час консультацій введення поліцейської миротворчої місії", - говорив він. 

Запитання, чи він звертався до Путіна тепер із проханням вивести російські війська з України, стало для Януковича несподіванкою, так далеко його піклування про українців не заходило. Він читав по писаному і мав хворобливий вигляд.

Тим часом у Києві поліція готувалася розігнати протестне наметове містечко біля Верховної Ради, бо за 5 місяців стояння воно перетворилося на  загрозу, як стверджують силовики.

Тиждень закінчився, як і почався – сутичками поліції та протестувальників. У результаті кілька травмованих з обох сторін та понад сотню затриманих к райвідділках. Поліція твердить, що  у таборі  знайшли гранати, міни, пляшки з запалювальною сумішшю, тобто силова  операція себе   виправдала. Утім поліції знов дорікнули за перевищення сили, поліцейські пояснили грубість специфікою своєї роботи.

"Ступінь жорсткості дій поліції не була надмірною, враховуючи: досвід постійних сутичок, спровокованих мітингарями, їхню налаштованість на агресію, оперативну інформацію про можливу наявність зброї (яка підтвердилася під час обшуків) і, зрештою, трагічний досвід 31 серпня 2015 року, коли під ВР граната забрала життя 4 гвардійців", - повідомив спікер МВС Артем Шевченко.

Вулицю від наметів розчистили, але чи надовго? Можна передбачити, що ні, бо цей протест засвідчив свою ефективність, адже домігся задоволення і президентом і парламентом більшості початкових вимог.

Сергій Швець

ВідеоКерівники України влаштували політичні змагання на тлі розгону наметового містечка

Ухвалити закон про антикорупційний суд – з таким гаслом готувалися підпалити шини, а коли не вдалося, то пішли на прямі зіткнення з поліцією. Результат: 14 правоохоронців шпиталізовано з різними травмами, точна кількість потерпілих з наметового містечка невідома. З іншого боку, мета була досягнута, Верховна Рада оцінила запал протесту і ухвалила закон про антикорупційний суд у першому читанні.

Керівники України влаштували політичні змагання на тлі розгону наметового містечка

Залиште свій коментар

Вибір редакції