Голоси на місцевих виборах рахують досі. Мапа лідерства партій до обласних рад

В областях жодна політична сила не взяла більшості.

Голоси на місцевих виборах рахують досі. Мапа лідерства партій до обласних рад

© ТСН.ua

Мапа лідерства політичних партій у виборах до обласних рад / © ТСН.ua

Лише три українські обласні центри обрали своїх голів з першого разу – Одеса, Харків і Тернопіль.

Про це свідчать офіційні результати підрахунку голосів, ідеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

Решту – 21 обласний центр і ще шість райцентрів із населенням у понад 90 тисяч – чекає другий тур. Можливо, це свідчення того, що новий закон справедливіший від попереднього? Визначатись остаточно треба вже за тиждень, наступної неділі, 15 листопада.

Подекуди ще точаться суперечки щодо виборів у міські ради.

А от щодо обласних рад, то питання зняті. У багатьох регіонах перше місце посіла президентська партія "Блок Петра Порошенка". Партії "УКРОП", "Відродження", "Єдиний центр" та "За конкретні справи" перемогли в чотирьох областях. І ще в чотирьох – перевага на боці "Опозиційного блоку".

Особливість нинішніх місцевих виборів – те, що жодна політична сила не взяла більшості. Отже, політикам на місцях для результативної роботи доведеться укладати союзи навіть з опонентами. Для України це – новий досвід.

Були й сюрпризи: певний успіх у Закарпатті "Партії угорців України" та прорив "Самопомочі" в Харківській області.

Нагадаємо, цьогоріч місцеві вибори не відбулися в Криму та в окремих районах Донецької та Луганської областей. А також були зірвані в кількох містах, зокрема, в Маріуполі та Красноармійську. Коли зможуть проголосувати їхні жителі, достеменно не відомо.

Тим часом Центральна виборча комісія не дає повної картини результатів місцевих виборів.

А ось як відбуваються місцеві вибори в США, ідеться в сюжеті кореспондента ТСН Наталки Пісні. Америка – країна вічних виборів. Проведення їх стало справжнім мистецтвом: від збору коштів на кампанію – до обіцянок виборцям. Щоправда, США прийшли до цього не зразу: підкуп, маніпуляції з підрахунками голосів і обман громадян були і у них. Щоправда, в минулому столітті. Зараз подібні речі – це прямий шлях до політичної домовини і тюрми. Чому ж у найбагатшій країні світу ви не побачите звичайних для  України білбордів і чому в американських містечках не варто обіцяти майбутньому меру те, що не зможе виконати, дивіться в сюжеті.

Наступна публікація

Я дозволяю TSN.UA використовувати файли cookie