Голосування депутатами один за одного стало політичною традицією - АП

Дата публікації
Перегляди
1995
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Голосування депутатами один за одного стало політичною традицією - АП

На Банковій назвали голосування депутатами один за одного традицією українського парламентаризму / Фото: Євген Малолєтка/ТСН.ua

У президента не побачили прецеденту у прийнятті КПК, коли депутати "грали на кнопках, як на піаніно".

Голосування депутатом Верховної ради за іншого депутата - традиція українського політикуму.

Про це заявив радник президента, керівник Головного управління з питань судоустрою адміністрації президента Андрій Портнов в ефірі одного із українських каналів, коментуючи голосування за проект КПК в парламенті.

"Що стосується процедури, то ви знаєте, я сьогодні випадково гортав інтернет-ресурси, побачив, як Юрій Віталійович натискає на дві кнопки, після цього пересувається і натискає ще на дві. Ось особисто Юрій", - зазначив він.

"Ви знаєте, я декілька років тому закінчив з політичною діяльністю, з тих пір я не даю ніяких оцінок, не говорю, хто, як і що там зробив, і займаюся виключно професійною діяльністю", - уточнив радник президента.

"Але ви знаєте, іноді сверблять руки сказати про те, ну, що не зовсім етично говорити про порушення з боку депутатів правлячої коаліції, коли депутати з іншої частини сесійного залу займаються тим же самим: грають як на піаніно на кнопках", - заявив Портнов.

При цьому він додав, що "це, на жаль, традиція українського парламентаризму".

"Вона (традиція) в тому числі виходить з того, що за кордоном в розвинених країнах кворум присутніх депутатів - це голосування більшістю від присутніх в залі... У нас, на жаль, більшість від конституційного складу", - уточнив представник АП.

"Питання в тому, що якщо один депутат передав іншому картку, він визначився зі своїм волевиявленням. Тобто це не стався вночі якийсь сьогодні прецедент, вперше якесь голосування, те, що ось саме сьогодні перший раз так проголосований український закон. Це традиція українського політикуму", - підсумував Портнов.

Як відомо, Верховна рРада прийняла новий КПК в ніч з 12 на 13 квітня.

В опозиції ж заявили, що мають намір звернутися до Конституційного суду з проханням дати правову оцінку законності прийнятого КПК.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1995
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація