Голосування закону про НКРЕ: у блоці Порошенка кажуть про зруйнований компроміс і чекають реакції президента

Той, хто ініціював підвищення тарифів, може залишитися на своїй посаді ще на півтора року.

Верховна Рада схвалила закон про Національну комісію регулювання енергетики. У фінальну версію документа не внесли норму про негайну ротацію членів комісії, а тільки про поетапні їхні вибори, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Тепер змінити керівника НКРЕ Дмитра Вовка можна буде не раніше ніж за півроку. Саме він був неодноразовим ініціатором підвищення тарифів та впровадження сумнівної формули "Роттердам плюс". За нею, ціну вугілля для енергетики рахують за цінами нідерландської біржі, іще й додають витрати на доставку з Нідерландів, навіть якщо вугілля походить з України. На думку експертів, це дало змогу суттєво поліпшити своє становище деяким потужним енергокомпаніям.

ВідеоДмитро Вовк, який ініціював підвищення тарифів, може залишитися на своїй посаді ще на півтора року

Частина депутатів намагалася відредагувати закон, щоби домогтися цілковитої заміни складу НКРЕ. Але нардепи проголосували саме за початкову редакцію. "Наше завдання було – зробити все, щоби сьогоднішній склад комісії-регулятора був оновлений протягом шести місяців. Бо він повністю дискредитував себе. Як ми можемо вимагати в людей платити зростаючи тарифи, коли регулятор, який приймає рішення про встановлення таких тарифів, робить усе, щоби забезпечити збагачення таких одіозних олігархів, як Григоришин і Ахметов?", - каже нардеп від "Самопомочі" Вікторія Войціцька.

Тепер своє слово має сказати глава держави. "Компроміс був фактично зруйнований. Але я для себе особисто вважаю, що прийняття закону є значно важливішим, ніж ротація ця. Перша ротація має відбутися вже за шість місяців. Ми сьогодні не знаємо, чи Вовк попаде в неї, чи ні. Але я дуже сподіваюсь, що президент уважно дивиться за подіями в Раді, і це дасть йому підказку щодо фактичного стану речей", - заявила представник Блоку Петра Порошенка Ольга Белькова.

Залиште свій коментар

Наступна публікація