Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Голова Конституційного суду Шевчук звинуватив Порошенка у своєму звільненні

Суддя оскаржуватиме рішення колег.

Голова Конституційного суду Станіслав Шевчук оскаржуватиме своє звільнення і звернеться до суду та правоохоронних органів. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Своє раптове звільнення Шевчук назвав “антиконституційним переворотом”, звинуватив колег за судом у порушенні всіх процедур та назвав чинного президента Петра Порошенка причетним до свого усунення з посади.

“Безумовно, що за цим злочином стоїть головний вигодонабувач Порошенко, який прикладає усі зусилля задля утримання влади шляхом збереження контролю над головними державними інституціями. Я не збираюсь здаватися і завтра же звернусь до суду та до правоохоронних органів. Закликаю усіх відповідальних і небайдужих громадян України об’єднатися задля захисту нашого вибору, новообраного Президента і Конституції”, - написав Шевчук.

ТСН попросила суддю прокоментувати те, що відбулося сьогодні під час засідання. Наводимо відповіді Шевчука:

- Вас усунули чи звільнили? Ми не можемо зрозуміти, в чому різниця?

- Мене звільнили як суддю. Хоча висунули вимоги як до голови. Тобто маса порушень регламенту, закону та конституції.

- Ви будете його оскаржувати?

- Так, звичайно.

- Якщо будете оскаржувати, то відповідно і інавгурацію може бути перенесено?

- Я не знаю, але однозначно тут є політичний вплив і політичний тиск на ці події, які призвели до мого звільнення. Звільнення несправедливе, і я з ним категорично не погоджусь. Це ганьба.

- Де ви будете оскаржувати, в якому суді?

- Я повідомлю пізніше.

Шановні громадяни України! Сьогодні відбувся антиконституційний переворот у Конституційному Суді України і захоплення...

Опубліковано Stanislav Shevchuk Вівторок, 14 травня 2019 р.

Раніше ЗМІ повідомляли, що судді висловили Шевчуку недовіру. Правових наслідків це рішення не мало - законом не прописана процедура звільнення голови КСУ, окрім як за власним бажанням. Але судді розпочали голосування за його відставку з посади судді - і він втратив посаду. На його місце було призначено Наталю Шаптала.

15 березня стало відомо, що троє суддів Конституційного суду написали листа до всіх своїх колег у КСУ, у якому писали про те, що подальше головування Шевчука призведе до повного руйнування конституційного правосуддя. Нібито очільник суду використовує можливості високої державної посади для досягнення особистих цілей і задоволення власних амбіцій.

Залиште свій коментар

Вибір редакції