Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Голова КС підтримав ідею прописати інтеграцію до ЄС та НАТО в Конституції України

Шевчук не бачить причин, які б законодавчо забороняли це зробити.

Намір стати членом ЄС і НАТО потрібно зафіксувати в Основному законі держави. Про це заявив голова Конституційного суду України Станіслав Шевчук в інтерв’ю Радіо Свобода.

На думку судді, відповідна ініціатива президента Петра Порошенка є слушною. "Так, я це підтримую, це дуже важливо. Це зробить шлях наших європейських змін, перетворень незворотнім", – сказав Шевчук. На його думку, це буде додатковим нагадуванням парламентарям наступних скликань про те, куди має рухатися Україна. "Політики змінюються при владі, і парламенти змінюються, але Конституція має бути стабільною і захищеною від постійних змін. Коли нове скликання парламенту приходить, депутати мають пам’ятати, що ми робимо і що ми ще зробимо для того, щоб Україна стала ближчою до Європи і стала частиною європейських і, можливо, євроатлантичних структур", – пояснив суддя.

Раніше Порошенко під час прес-конференції заявив, що розглядає можливість прописати в Конституції прагнення України вступити до ЄС і НАТО. "У моїй команді ми зараз обговорюємо пропозицію "заякорити" в Конституції європейську та євроатлантичну інтеграцію. Обидві ідеї, як свідчать опитування громадської думки, є консолідуючими, користуються широкою підтримкою у суспільстві. У той же час, коли піднімають голову антиєвропейські політичні сили, які прагнуть реваншу, на мою думку, поправки до Основного закону могли би застрахувати від будь-яких несподіванок", – сказав президент. За його словами, прагнення до членства в Євросоюзі та НАТО можна було б зафіксувати в преамбулі до Конституції, для чого достатньо підтримки двох третин конституційного складу Верховної Ради.

ВідеоНа експертизу до Конституційного суду депутати скерували два законопроекти

Залиште свій коментар

Вибір редакції