Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Голова МЗС Угорщини не змінив своєї думки про освітній закон після зустрічі з Клімкіним

Сійярто визнав, що відносини між країнами переживають найважчу кризу з 1991 року.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто не змінив своєї думки про український освітній закон після зустрічі з головою МЗС України Павлом Клімкіним.

Сійярто продовжує наполягати на тому, що закон порушує права угорців та інших нацменшин в Україні, передає Associated Press.

За словами угорського міністра, Будапешт і надалі буде блокувати євроінтеграцію України, якщо закон про освіту не буде змінено.

Петер Сійярто також додав, що відносини України й Угорщини зараз переживають найважчу кризу з 1991 року, коли Україна здобула незалежність.

Відео Міністр МЗС Клімкін спробував владнати відносини із Угорщиною

Нагадаємо,  5 вересня під час засідання Рада ухвалила в цілому закон України "Про освіту", яким запровадила 12-річну середню освіту. Мовою навчання у закладах освіти визначено державну. У документі передбачається, що у закладах можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома та більше мовами - державною мовою, англійською мовою, а також іншими офіційними мовами Європейського Союзу.  Особам, які належать до корінних народів і національних меншин України, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти. 

Румунія і Угорщина розкритикували ухвалений закон про освіту, вважаючи, що він порушує права національних меншин в Україні. Із заявами щодо українського закону виступили міністерства закордонних справ двох сусідніх країн.

Президент Молдови Ігор Додон сподівається, що Україна відмовиться від нового закону про освіту через порушення прав нацменшин. За його словами, новий Закон про освіту призведе до скасування системи освіти на рідній мові для етнокультурних меншин в Україні.

Згодом у Росії цей закон назвали "актом насильницької українізації, який грубо суперечить ратифікованій Україною Європейській хартії регіональних мов або мов меншин". "Держдума" РФ підготувала заяву стосовно українського закону про освіту, в якому засудила ухвалення Верховною Радою документу. У МЗС РФ наголосили, що документ обмежує інтереси мільйонів російськомовних жителів України.

Відео У ПАРЄ розкритикували новий український закон про освіту

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції