Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Голова МЗС Угорщини у Брюсселі виступив проти євроатлантичних зусиль України

Сійярто заявив, що "не принесе у жертву закарпатських угорців".

Угорщина не може підтримати прагнення України до євроатлантичної інтеграції через закон про освіту.

Про це міністр закордонних справ Угорщини Пейтер Сійярто заявив на полях саміту в Брюсселі у п’ятницю, передає Радіо Свобода.

ВідеоЛілія Гриневич спростувала створені за кордоном міфи нового закону про освіту

"Ми не можемо цього зробити і підтримати євроатлантичні зусилля (України – ред.), адже Київ знехтував правами нацменшин і грубо порушив Угоду про асоціацію між ЄС та Україною, що вступила в силу на початку вересня", – сказав Сійярто.

Міністр вважає, що Україна повинна відкликати "дискримінаційний" для нацменшин закон про освіту. Після того Київ зможе розраховувати на підтримку Будапешту, сказав урядовець.

Сійярто також заявив, що Угорщина "не принесе в жертву закарпатських угорців на вівтарі світової політики".

Нагадаємо, 5 вересня під час засідання Рада ухвалила в цілому закон України "Про освіту", яким запровадила 12-річну середню освіту. Мовою навчання у закладах освіти визначено державну. У документі передбачається, що у закладах можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома та більше мовами - державною мовою, англійською мовою, а також іншими офіційними мовами Європейського Союзу. Особам, які належать до корінних народів і національних меншин України, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти. 

ВідеоУкраїнський закон про освіту підкинув дров у вогонь політичної агітації угорців та румунів

Румунія і Угорщина розкритикували ухвалений закон про освіту, вважаючи, що він порушує права національних меншин в Україні. Із заявами щодо українського закону виступили міністерства закордонних справ двох сусідніх країн. "Держдума" РФ підготувала заяву стосовно українського закону про освіту, в якому засудила ухвалення Верховною Радою документу. У МЗС РФ наголосили, що документ обмежує інтереси мільйонів російськомовних жителів України.

Натомість експерти Ради Європи позитивно оцінили закон про освіту в Україні. 28 вересня міністр закордонних справ України Павло Клімкін спрямував закон про освіту на розгляд Венеціанської комісії.

12 жовтня ПАРЄ провела термінові дебати щодо закону і за результатами ухвалила резолюцію з рекомендаціями для України. Зокрема, на думку делегатів, закон не забезпечує право нацменшин навчатися рідною мовою і істотно скорочує їхні права, що стурбувало членів Асамблеї. До того ж зазначається, що до отримання висновків Венеціанської комісії "Асамблея вважає передчасним займати визначену позицію щодо будь-яких правових питань".

ВідеоУкраїнський закон про освіту підкинув дров у вогонь політичної агітації угорців та румунів

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції