Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Голова Верховного Суду розповіла, скільки заробляють слуги Феміди

Зарплата судді за місяць може сягати 350 тисяч грн.

Голова Верховного суду України Валентина Данішевська розповіла, що зарплата суддів ВС у середньому складає 200 тисяч - 300 тисяч на місяць. Водночас, точну суму своєї заробітної плати Данішевська не назвала, уточнила лише, що вона "гідна".

Про це Валентина Данішевська розповіла в інтерв'ю українській службі ВВС.

За її словами, розмір заробітної плати залежить від наукового ступеня, рівня доступу до державної таємниці і адміністративної посади, але найбільше при розрахунку на зарплату впливає стаж, тому зарплата може сягати навіть 350 тисяч гривень на місяць. При цьому Данішевська не назвала, скільки отримує щомісяця, але зауважує, що має "гідну" зарплату.

"Я багато років отримую велику зарплату, гідну, я б сказала. Мені це дає свободу. Якби у мене зараз запитали, скільки я отримую - а я не знаю. Мені треба запитати в когось, або порахувати - це і є свобода. Мені вистачає грошей (у декларації за 2018 рік вказано про річний заробіток Валентини Данішевської у 3,94 млн гривень за рік - ред)", - сказала Данішевська.

Голова ВС наголосила, що рівень оплати є одним із факторів боротьби з корупцією. За її словами, якщо суддівська робота неналежно оплачується, то є ймовірність того, що судді зароблятимуть іншиим способом.

"Тому у Верховному суді гідна заробітна платня. Ця заробітна платня була мотиватором для того, щоб фахові юристи залишили свій юридичний бізнес, або посади в науковому секторі, і прийшли до ВС", - підсумувала Данішевська.

Нагадаємо, за серпень президент України Володимир Зеленський отримав у півтора раза меншу зарплату, ніж керівництво його Офісу. Зарплата глави держави складалася лише з посадового окладу в 28 тис. грн. Інших складників зарплати (надбавок, премій тощо) Зеленському не встановлено. Податки та збори склали 5460 грн, тож "чистими" президенту виплатили 22540 грн. Водночас, керівник Офісу президента Андрій Богдан отримав 39874 гривні.

Із заступників керівника Офісу президента найвища зарплата за серпень була в Руслана Рябошапки (нині генпрокурор) 37644 грн. Заступники керівника Офісу президента Олексій Гончарук (нині прем'єр-міністр) та Юрій Костюк також отримали у серпні відповідно 32399 грн і 31724 грн.

Відео Яку зарплатню отримуватимуть новообрані депутати

На які гроші житимуть слуги народу наступні роки та чи піднімуть виплати собі, про що давно вже говорять у стінах парламенту, – ТСН.Тиждень вивчав цю тему.    

Яку зарплатню отримуватимуть новообрані депутати

Залиште свій коментар

Вибір редакції