Перейти до змісту
Головний аутсайдер, зигзаги явки та порушення: найцікавіші цифри виборів Ради в одній інфографіці

ТСН.ua зібрав найцікавіші цифри цьогорічних виборів Верховної Ради. 

21 липня в Україні відбулися позачергові парламентські вибори. Вони відбувалися за змішаною системою - 225 депутатів обирали за партійними списками, ще 199 - у одномандатних виборчих округах. 26 таких округів розташовані на окупованих територіях, тому вже другу каденцію Верховна Рада збиратиметься не у повному обсязі. 

Ці вибори після розпуску Ради відбулися у вкрай стислі терміни і відзначилися новими політтехнологіями як-то реєстрація клонів справжніх кандидатів від тих чи інших політичних сил, або нищівною перемогою конкретної партії у столиці України.

ТСН.ua зібрав найцікавіші цифри цьогорічних виборів Верховної Ради. 

Найбільшу підтримку на багатомандатному окрузі отримала партія "Слуга народу" - за неї проголосували 43,16% або 6 307 097 виборців. Найменше голосували за всеукраїнське об'єднання "Факел" - загалом 7 749 українців (0,05%). На закордонному виборчому окрузі за цю політсилу проголосували всього дві людини. Лише на 230 голосів більше (7 979) у партії "Незалежність".

254 - саме стільки мандатів отримує партія "Слуга народу" у новому парламенті за результатами народного воелвиявлення 21 липня. Цифра безпрецедентна, оскільки вперше в історії сучасної Україна окрема партія отримує монобільшість в парламенті.  

На цьогорічних парламентських виборах найнижча явка зафіксована у Закарпатській области – 41,16%, найвища – у Чернігівській області (54,80%). Загалом явка по Україні склала 49,84%. Це найнижча явка на парламентських виборах в історії України. Найвища – 75,6% – зафіксована 1994 року.

головні цифри виборів, інфографіка

90 878 виборців загалом (приблизно 0,62% від усіх) проголосували за "двійників" - за осіб, які мали однакові прізвища з більш відомими кандидатами. 

Залежно від округу, де відбувалося голосування, "клони" отримували від 0,06% до 5% голосів виборців. Так, в ОВО №70 на Закарпатті кандидат-двійник Балога Іван Іванович отримав 2,88% голосів. Його тезка від "Єдиного центру" - 14,71%. На Київщині в ОВО №92 кандидат Гудзенко Віталій Іванович посів четверте місце із показником 16,26%, а його кандидат-двійник, Гудзенко Віктор Іванович, отримав 3,43%.

Найбільшу підтримку виборців серед всіх мажоритарників отримав чинний нардеп від депутатської групи "Відродження" Антон Яценко. Він здобув перемогу на окрузі №200 (Черкаська область) і на минулих виборах 2014 року, і нині як самовисуванець. Яценко набрав 69,08%, або 50 712 голосів виборців за результатами підрахунку 100% електронних протоколів дільничних комісій.

Найближчий його суперник, кандидат від "Слуги народу", адвокат Олена Воронцова набрала 15,12% (11 104 голосів), третє місце посів висуванець від партії "Сила і честь", підприємець Олег Поліщук - він набрав 6,74% або 4 951 голосів.

42-річний Яценко народився і проживає в Києві, безпартійний. 2007 року обирався до парламенту від Блоку Юлії Тимошенко, пізніше став членом Партії регіонів. Голосував за "диктаторські закони" 16 січня. Неодноразово був помічений в численному "кнопкодавстві" під час голосування у Верховній Раді. За даними журналістів "Дзеркала тижня", Яценко через родичів та пов'язаних осіб контролював спілку громадських організацій "Тендерна палата України", яка мала виняткові повноваження з контролю над державними закупівлями. Через це його називають "королем схем".

Антон Яценко, відродження, нардеп
УНІАН

14 613 292 - така загальна кількість виборців, голоси яких були визнані дійсними на виборах. 

5 – найбільше голосів отримала партія "Голос" на найвіддаленішій ділянці – в Антарктиді. Загалом участь в виборах взяли 100% виборців –  усі 12 осіб. 

Правоохоронці зареєстрували 10,6 тисячі заяв та повідомлень про порушення. Відкрито 516 кримінальних проваджень, складено майже 1,5 тисячі адміністративних протоколів.

Нагадаємо, загалом п'ятивідсотковий бар'єр подолали п'ять партій. На другій сходинці перебуває проросійська політична сила "Опозиційна платформа – За життя" з 13,05%, на третьому місці – "Батьківщина" з 8,18% голосів українців. До Ради також проходить "Європейська Солідарність" експрезидента Петра Порошенка (8,10%) та партія "Голос" Святослава Вакарчука (5,82%).

Відео Парламентські вибори: який вигляд матиме новообрана Рада

Нині майбутня Рада виглядає так: 20 - від партії "Голос". 25 - від "Європейської солідарності", на одного більше обранця матиме "Батьківщина", 43 - у "Опозиційної платформи – За життя", і парламентська більшість за "Слугою народу" – 254 депутати. Це дані разом з кандидатами – мажоритарниками.  

Парламентські вибори: який вигляд матиме новообрана Рада

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин