Головний критик добудови блоків Хмельницької АЕС раніше активно лобіював імпорт струму з РФ – експерт

Дата публікації
Перегляди
1608
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Viber

Народний депутат України від фракції "Слуга народу", член парламентського комітету з енергетики Андрій Жупанин, який зараз активно виступає проти добудови блоків Хмельницької АЕС, раніше активно лобіював імпорт російської електроенергії до України.

Про це пише політолог Олексій Голобуцький.

«Він серйозно вважає, що в українців пам'ять така ж коротка, як у рибок гупі, і вони забули його попередні екстравагантні енергетичні ініціативи. Може хтось і забув, а я добре пам’ятаю, що саме цей слуга був одним з ідеологів відкриття імпорту російської електроенергії до України напередодні широкомасштабного вторгнення».

За словами Голобуцького, спочатку (у вересні 2020 року) Жупанін проголосував за закон «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії», до якого включили правку про дозвіл імпорту електроенергії з рф і білорусі. Це призвело до того, що приватні трейдери залили Україну демпінговою російською електроенергією, що суттєво дестабілізувало українську енергосистему. Наслідки були настільки катастрофічні для галузі, що в Міненерго прямо заявили, що одна гривня, відправлена Україною росії за електроенергію, коштує Україні 4 грн збитків. «Через це Міненерго терміново підготувало законопроєкт №3657 про повну заборону імпорту імпорту е/е з росії та білорусі. Знаєте, що зробив тоді депутат і «патріот» Жупанін? Він подав до Верховної Ради альтернативний урядовому законопроєкт №3657-1 про законодавче закріплення імпорту електроенергії з росії. Вже після того, як усім стало зрозуміло, до чого призвели енергетичні загравання з кремлем!

Тоді я багато писав про небезпечність ігрищ ошалілих від влади жупаніних, що це є нічим іншим, як диверсією проти української енергетики. Сумно, але є категорія депутатів, яких життя нічому не вчить, і вони знову починають забіг по грабельному полю», – пише політолог.

Нагадаємо, Комітет Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг на засіданні 17 червня схвалив урядовий проєкт закону про завершення будівництва енергоблоків №3 і №4 на Хмельницькій атомній електростанції. Рішення про добудову енергоблоків Хмельницької АЕС спільно з західними партнерами раніше підтримав Кабінет міністрів України. Цей проєкт відповідає затвердженій Україною Енергетичній стратегії, а також позиції РНБОУ та президента України.

Наступна публікація