Гончарук прокоментував звинувачення в недбалості під час протидії коронавірусу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За словами колишнього прем’єра, дії його уряду були відповідними ситуації.

Колишній прем‘єр-міністр Олексій Гончарук відповів на звинувачення в недбалості під час здійснення заходів, спрямованих на протидію новій коронавірусній інфекції.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook.

"Станом на початок лютого розглядались три сценарії розвитку ситуації — сценарій без заражень в Украіні, сценарій з невеликою кількістю заражень та пандемія. Тож дії уряду мали бути відповідними до ситуації. На той момент жодного випадку зараження в країні не було. Тому заборону експорту планували за умови діагнозу першого випадку. Це сталось 3-го березня, а вже наступного дня змінили уряд. Заборону нові урядовці ввели за тиждень, як ми й розглядали в одному зі сценаріїв", - наголосив експрем’єр.

За словами Гончарука, задовго до отримання листа від РНБО фахівці з Міністерства охорони здоров'я України на чолі зі Зоряною Скалецькою були в активній комунікації з фахівцями Всесвітньої організації охорони здоров'я та слідкували за ситуацією.

"31 січня, у день отримання листа, я невідкладно скликав нараду та відреагував терміновим дорученням МОЗ, а також Ганні Новосад, Оксані Маркаровій, Тимофію Милованову, Максиму Нефьодову та Вадиму Пристайку (копія доручення додається). 3 лютого на засіданні уряду ми схвалили Національний план протиепідеміологічних заходів, спрямований на запобігання поширення 2019-nCoV. В якому, серед іншого, було і доручення вивчити можливість введення тимчасової заборони експорту у разі виявленні загрози дефіциту таких товарів в Україні", - написав він.

Також, зазначив Гончарук, було утворено відповідний штаб, встановлено стан підвищеної готовності та розроблено алгоритми дій.

"Ми ввели тимчасові обмеження та умови стосовно людей, які повертались з Китаю та поновили посаду головного санітарно-епідеміологічного лікаря країни, який і зараз координує роботу всіх медиків у країні. Ми були в постійному контакті з регіонами - провели навчання медичних працівників, почали готувати заклади, ввели температурний скринінг на кордонах, запустили інформаційно-роз’яснювальні кампанії", - зауважив він, запропонувавши надати детальний звіт про виконання плану у разі необхідності.

Окремо Гончарук заявив, що зараз "точно не найкращий час шукати "крайніх".

"Краще сконцентруватись на вирішенні серйозних викликів, які стоять перед Україною. Це подолання коронавірусу, це боротьба за економіку країни та протистояння з тими, хто нав'язує країні "прості рішення" типу "дефолту", - порадив колишній голова уряду.

Про звинувачення в недбалості під час здійснення заходів спрямованих на протидію COVID-19 — захворювання, викликаного...

Опубликовано Олексій Гончарук Понедельник, 23 марта 2020 г.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю.  Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Залиште свій коментар

Вибір редакції