Горбатюк заявив про загрозу зриву розслідування проти Януковича

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Руйнування департаменту може нашкодити, вважає представник ГПУ. 

Начальник департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк  заявив про те,  що передання справи утікача Віктора  Януковича у розслідування новоствореному департаменту Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями, може тільки зашкодити.

Таку думку він озвучив у коментарі для "Української правди".

"Руйнування цілісного департаменту, який працює над розслідуванням злочинів Майдану – це пряма шкода для цих проваджень", – сказав він.

За словами начальника департаменту, наразі не вирішено, як розподілятимуть справи. На думку Горбатюка, є кілька причин таких дій Генпрокуратури. Однією з них він вважає свою незгоду з існуючою процедурою заочного судочинства.

"Діючий закон про спеціальне судочинство не відповідає Конституції і європейським конвенціям. Він містить правові моменти, які можуть призвести до руйнації проваджень і уникнення відповідальності особами, які будуть засуджені на підставі цього закону", – вважає прокурор.

Він наголошує, що Верховна Рада має  виправити помилки у цьому законі, про що він ще у серпні написав доповідну записку генпрокуророві, однак досі не отримав на неї відповіді.

Також Горбатюк прокоментував догану, яку йому оголосив Генпрокурор Юрій Луценко. Він вважає, що вона винесена із грубим порушенням закону.

"Конфлікт виключно у моєму небажанні виконувати незаконні вказівки", – впевнений прокурор.

Нагадаємо, раніше генпрокурор України Юрій Луценко заявляв про те, що справу проти Віктора Януковича та його спільників у складі організованої групи можуть передати до суду до кінця року.

Окремо Луценко прокоментував заяви начальника департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергія Горбатюка щодо неготовності передати обвинувальні акти проти Януковича, екс-глави МВС України Віталія Захарченка, екс-глави СБУ Олександра Якименка тощо.

"Я буду робити, зокрема, й організаційні кроки, які призведуть до того, щоб це суспільно поставлене переді мною завдання законним способом було вирішене цього року", - запевнив глава ГПУ.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції