"Готуємося до будь-яких сценаріїв": Кравчук попередив про ймовірність розвитку російської агресії в Україні

"Готуємося до будь-яких сценаріїв": Кравчук попередив про ймовірність розвитку російської агресії в Україні

Фото: УНІАН

Леонід Кравчук каже, що від РФ можна очікувати будь-яких дій.

Глава української делегації в Тристоронній контактній групі і перший президент України Леонід Кравчук допускає, що Росія може "розширити" свою агресію, бо не розглядає Україну як окрему державу. Але Україна готова дати рішучу відсіч країна-агресору.

Про це він сказав в ефірі телеканалу "Дом".

Леонід Кравчук зауважив, що Україна готується до будь-яких сценаріїв розвитку військового конфлікту із РФ, оскільки Москва бачить нашу державу як "підпорядковану територію".

"Ми повинні бути готові до всього. Я скажу відверто і хочу, щоб мене почули всі: в основному документі Росії про зовнішню політику є такий запис: "Україна була, є і буде в системі стратегічних інтересів Росії". Тобто вони не бачать Україну як окрему державу. Вони бачать Україну як певну підпорядковану територію, як губернію. Я навіть не знаю, як вони це розуміють", - висловився він.

Очільник українсько групи в ТКГ щодо Донбасу зазначив, що нинішні дії РФ свідчать, що вона не поважає суверенітет і територіальну цілісність України. А це, з його слів, означає, що від країни-агресора можна очікувати будь-яких дій - "і агресію, і розширення конфлікту".

"Ми не можемо стверджувати: ні, цього не відбудеться. Якщо така філософія існує (а вона існує й зафіксована в основному стратегічному документі РФ), отже, все може бути. Тому ми повинні бути готовими й до цього. Хочу, щоб всі зрозуміли - Україна готується до будь-яких сценаріїв, зокрема до спроб агресії, розширення агресії. До будь-яких сценаріїв", - зазначив Кравчук.

Водночас він наголосив, якщо "Росія ризикне розширити агресію, вона зустріне опір з боку України дуже жорсткий".

"І не тільки від України. Світова спільнота, про що заявляли багато країн і США зокрема, не дозволить Росії поводитися так, як вона діяла до цього. Ми поставимо Росію в межі міжнародного права", - підсумував Леонід Кравчук.

Нагадаємо, секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов заявив, що російська влада живе у своєму вигаданому світі та постійно "пхає свій ніс" у справи інших країн. І така ситуація дуже небезпечна для сусідів РФ.

Читайте також:

  • Путіну потрібна ще одна війна, і це знову може бути Україна: європейські експерти
  • У Британії визнали Росію найбільшою загрозою європейській безпеці
  • Вода в окупованому Криму: ослаблений Путін може піти в наступ з Півдня  

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
739
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація