ГПУ офіційно заявила про роботу російських політтехнологів у виборчій "сітці" нардепа від "Батьківщини" Дубіля

Дата публікації
Перегляди
1045
Поділитись:
WhatsApp
Viber
ГПУ офіційно заявила про роботу російських політтехнологів у виборчій "сітці" нардепа від "Батьківщини" Дубіля

Фото: УНІАН

Раніше про це повідомляв нардеп від БПП.

У виборчій "сітці" підкупу голосів, яку, за даними слідства, організував народний депутат від фракції "Батьківщина" Валерій Дубіль, працюють низка політтехнологів із РФ.

Про це на брифінгу 7 березня заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

"Ця організація, яку ви бачите на екрані, включала в себе також громадян РФ, політтехнологів партії Жириновського, а також громадян України, які працювали на вибори Путіна", - повідомив він.

Луценко також продемонстрував клопотання про надання їм посвідки на тимчасове проживання від Чернігівської єпархії УПЦ МП ще у 2014 році на здійснення "благодійної та просвітницької діяльності". Він показав також фото зі з’їзду Тимошенко, на якому була присутня одна із політтехнологів Ніна Клебанова.

Окрім цього, ГПУ провела обшуки у Тернопільській області, де вилучила готівкові кошти, а також розписки скільки і в якому місяці має отримати "сітка". Луценко також запевнив, що слідство має аудіозаписи, на яких Дубіль інструктує всю мережу та гарантує їм виплату коштів.

Нагадаємо, Валерій Дубіль не з'явився 28 лютого на допит до Державного бюро розслідувань (ДБР). Бюро викликало його на допит у справі про винаймання політтехнологів з Росії для створення мережі зі скуповування голосів "виборчої піраміди". Генеральний прокурор Юрій Луценко напередодні повідомив, що Дубіль не позбавлений депутатської недоторканності, тому може лише з власного бажання прийти на цей допит.

21 лютого Служба безпеки України повідомила про викриття виборчої піраміди на чолі з народним депутатом. Слідство вважає, що 2018 року на території України було створено злочинну організацію, яка мала на меті масовий підкуп виборців та фальсифікацію результатів виборів президента України. У матеріалах СБУ згадується також народний депутат Руслан Богдан, а саму "піраміду" нібито організував нардеп Дубіль. Він начебто координував і фінансував цю виборчу схему. Зазначається, що в кожній області організація мала свого представника. Одним з них, як стверджується, був член ВО "Батьківщина" Богдан. Спецслужби також стверджують, що у піраміді присутній російський слід. У "Батьківщині" ці звинувачення спростовують.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1045
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація