ТСН.ua з'ясував деталі обвинувачення ГПУ проти глави НАБУ Ситника

ТСН.ua з'ясував деталі обвинувачення ГПУ проти глави НАБУ Ситника

Фото: УНІАН

Ситник нібито розповів обставини особистого життя Ірини Німець – цивільної дружини Костянтина Кулика.

Кримінальне провадження щодо директора НАБУ Артема Ситника порушено Генеральною прокуратурою України після заяви народного депутата Олени Масоріної.

Датою внесення заяви до Єдиного реєстру досудових розслідувань є 16 листопада цього року. Обвинувачення стосуються статті 328 ч.1 Кримінального кодексу України. Про це ТСН.ua повідомило джерело у правоохоронних органах. 

Згідно з документом, Артема Ситника звинувачують у розголошенні інформації, яка мала статус державної таємниці. 

"Зі змісту звернення народного депутата України Масоріної О.С. встановлено, що директор Національного антикорупційного бюро України Ситник А.С., володіючи у повному обсязі інформацією щодо стану та результатів досудового розслідування кримінальних проваджень у підпорядкованому йому правоохоронному органі, влітку 2017 року надав групі журналістів неофіційне інтерв’ю, у ході якого повідомив обставини та подробиці досудового розслідування у ряді резонансних кримінальних проваджень, які ганьблять людину, принижують її честь і гідність. Зокрема, у кримінальному провадженні щодо у минулому військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика за його обвинуваченням у незаконному збагаченні, Ситник А.С. розголосив відомості про обставини особистого життя Ірини Німець – цивільної дружини Кулика, які ганьблять її як людини. Розголошені Ситником А.С. відомості, які стали йому відомі в результаті прослуховування телефону Ірини Німець, не були розсекречені у встановленому законом порядку, а тому мали статус державної таємниці", - йдеться у провадженні. 

Стаття ККУ передбачає ув'язнення на термін 2-5 або 5-8 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого. Ситник наразі перебуває у відрядженні в Португалії. 

ГПУ підозрює Ситника у ймовірному розголошенні даних слідства

ГПУ підозрює Ситника у ймовірному розголошенні даних слідства

Нагадаємо, у жовтні 2016 року прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури спільно з детективами НАБУ вручили обвинувальний акт Костянтину Кулику. Його підозрюють у корупції. Згодом НАБУ звинуватило його також у зловживанні службовим становищем для впливу на слідство. В результаті прокурор був звільнений із посади і призначений заступником начальника Департаменту міжнародно-правового співробітництва ГПУ.

Марія Жартовська

Повʼязані теми:

Наступна публікація