Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
ГПУ підриває віру людей у можливість ефективної протидії корупції – ЄС про конфлікт із НАБУ

У Брюсселі вважають, що відомство Юрія Луценка заважає роботі антикорупційного органу.

Генеральна прокуратура України заважає Національному антикорупційному бюро ефективно виконувати свою роботу і підриває віру людей у можливість протидії корупції.

Про це йдеться у заяві Європейської служби зовнішніх дій щодо ситуації у сфері боротьби з корупцією в Україні, передає Радіо Свобода.

ВідеоУ США відреагували на конфлікт НАБУ та ГПУ в Україні

"Публічне розкриття змісту корупційних розслідувань Генеральною прокуратурою суттєво послаблює можливості Національного антикорупційного бюро проводити ефективні розслідування, а також підриває віру людей у можливість ефективної протидії корупції", – йдеться у заяві.

У ЄС зазначають, що від ефективності боротьби з корупцією залежить успіх всіх інших реформ в Україні.

Брюссель закликає Київ "посилити свої зусилля для того, щоб забезпечити незалежність, операційну спроможність та ефективність антикорупційних інституцій".

Нагадаємо, 29 листопада стало відомо про затримання агента НАБУ співробітниками СБУ, які отримали відповідний дозвіл від ГПУ. Йдеться про передачу 15 тисяч доларів Діні Пімаховій, першій заступниці голови Державної міграційної служби. У ДМС заявили, що "впродовж декількох місяців агент НАБУ, син колишнього народного депутата від Партії регіонів Юрія Боярського, виконуючи незаконні вказівки окремих керівників НАБУ, неодноразово намагався спровокувати Діну Пімахову, пропонуючи великі суми хабарів за прийняття нею незаконних рішень щодо легалізації в Україні громадян В'єтнаму та Ірану, яких навіть не існувало в реальності".

У НАБУ дії СБУ та ГПУ назвали "диверсією". Згідно з повідомленням, суть "диверсії" полягає у тому, що посадові особи СБУ, нібито використавши інформацію, яка стала їм відома в процесі виконання службових обов'язків (здійснення прослуховування телефонних номерів в рамках розслідувань НАБУ), "не просто розкрили цю інформації одному з об'єктів негласних слідчих дій, звівши нанівець піврічну роботи детективів НАБУ, а й завербували цю особу для подальшого незаконного тиску та кримінального переслідування працівників Національного бюро".

У Вашингтоні назвали ці дії спробою "підірвати незалежні антикорупційні інституції", яким США та інші країни надавали підтримку.

Залиште свій коментар

Вибір редакції