Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
ГПУ викрила слідчих РФ на безпідставному звинуваченні військових АТО у "скоєнні злочинів" на Донбасі

Російські слідчі порушують кримінальні провадження проти українських військових, які не перебували у зоні АТО в інкримінований їм період.

Росія створила у структурі Слідчого комітету РФ окремий підрозділ, який необґрунтовано порушує кримінальні справи проти українських військових для сприяння терористичним організаціям "ДНР" та "ЛНР" та дискредитації Збройних Сил України.

Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури.

"У травні-червні 2014 року в структурі центрального апарату СК РФ створено управління з розслідування злочинів, пов’язаних із застосуванням заборонених засобів та методів ведення війни. Метою діяльності цього управління, як вбачається з офіційного сайту установи, є притягнення українських військових до кримінальної відповідальності за нібито вчинені ними злочини стосовно мирних громадян", - з’ясували українські слідчі.

За даними ГПУ, нині здобуто беззаперечні докази безпідставності висунутих звинувачень стосовно 8 дійсних та колишніх командирів бригад ЗСУ, більшість із яких взагалі не перебувала в зоні проведення АТО в інкримінований СК РФ їм період.

Як зазначається, у зв’язку з цим ГПУ ухвалила процесуальне рішення щодо невинуватості цих 8 військових.

Окремо наголошується, що від початку роботи у цьому напрямі вже ухвалено рішення стосовно 17 осіб.

"Наведені факти вчергове вказують на необґрунтованість та абсурдність звинувачень українських військовослужбовців з боку працівників СК РФ та будуть використані в доведенні вини останніх щодо незаконного переслідування громадян України, а також у пособництві російсько-терористичним силам", - резюмували у ГПУ.

Нагадаємо, раніше представник прес-служби Генерального штабу Збройних сил України Владислав Селезньов заявив, що СК РФ порушив понад 30 кримінальних справ щодо українських військових-учасників АТО на Донбасі, деякі з цих справ – без конкретних фігурантів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції