ГПУ взялася за Калєтніка та Олійника через скандальне голосування за "диктаторські закони"

ГПУ взялася за Калєтніка та Олійника через скандальне голосування за "диктаторські закони"

Нардепи ухвалили ”у ручному режимі” ряд законів / Фото: УНІАН

ГПУ відкрила провадження за фактом фальсифікації результатів голосування.

ГПУ розпочала досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо колишнього першого заступника голови ВР Ігоря Калєтніка та народного депутата Володимира Олійника за фактом фальсифікації підрахунку голосів під час пленарного засідання парламенту, яке відбулося 16 січня.

Повідомляється, що відомості про подію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Встановлено, що під час проведення засідання під головуванням Калєтніка, з порушенням процедури розгляду та прийняття законопроектів, без використання системи "Рада" відбулося голосування за пакет законів, якими суттєво обмежувалися конституційні права та свободи громадян України.

При цьому результати голосування озвучувалися головою лічильної комісії Олійником без підрахунку голосів народних депутатів та незважаючи на відсутність деяких із них під час голосування у залі ВР.

Нагадаємо, 16 січня нардепи ухвалили "у ручному режимі" ряд законів, що обмежували конституційні права і свободи свободи громадя. Пізніше Рада скасувала скандальні закони "16 січня".

Повʼязані теми:

Наступна публікація