Грицак розповів про допомогу Медведчука у процесі обміну та перевірку на сепаратизм його руху

СБУ негласно супроводжує діяльність структур, які можуть завдати шкоди інтересам безпеки держави.

Голова СБУ Василь Грицак заявив, що якщо представники руху "Український вибір" причетні до сепаратизму, вони понесуть відповідальність попри роль Віктора Медведчука в переговорах про обмін полонених.

"Як і в багатьох інших громадсько-політичних об'єднаннях, там є люди, діяльність яких можна й потрібно кваліфікувати через призму кримінального й кримінально-процесуального кодексів", – заявив голова відомства в інтерв'ю Ліга.net.

"Якщо хтось намагається закликати до силової зміни влади, зміни кордонів чи підпадає під статтю "державна зрада" – ми обов'язково будемо діяльність таких людей припиняти", – каже Грицак.

"Негласно ми супроводжуємо діяльність структур, які можуть завдати шкоди інтересам безпеки держави. На етапі, коли ми бачимо, що діяльність організації виходить за межі законодавства – ми документуємо, кваліфікуємо й реєструємо кримінальне провадження", – пояснив він, нагадавши, що 25 квітня таке провадження проти "Українського вибору" було відкрито. СБУ перевіряє цей рух на сепаратизм.

Грицак визнав роль лідера "Українського вибору" Віктора Медведчука у переговорах про обмін полоненими з проросійськими бойовиками Донбасу.

"Можна по-різному ставитися до людей, які займаються обмінами. Але на самому початку я сказав собі й команді: хто б нам не допоміг із того боку дістати наших людей, ми будемо користуватися цими послугами… У якийсь момент обмін зайшов у глухий кут… Було прийнято рішення про включення в групу Медведчука. Провели один дуже гарний обмін – ми віддали 220 людей, але забрали понад 150 людей своїх. Це було перед новим 2015 роком. Тоді Медведчук нам справді допоміг", – додав він.

На запитання про те, чи не займається Медведчук обміном, щоб витягати потрібних Москві офіцерів з України, Грицак прямо не відповів.

"Багато з людей, зайнятих обміном, діють в інтересах Москви. Треба розділяти те, що робить людина позитивного й негативного. Якщо в якихось ситуаціях вона допомагає нам витягти наших людей – це позитив", – зазначив Грицак.

"Роль Медведчука – вона є, тут нема чого приховувати, він контактує з іншою стороною. Але якщо він або його організація проводять роботу на шкоду інтересам України, то ми документуємо цю підривну діяльність і будемо давати їй правову оцінку," – додав голова СБУ.

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко повідомив, що Віктор Медведчук у Трьохсторонній контактній групі має одн функцію - звільнення заручників, які перебувають у РФ і на окупованих територіях.

Як відомо, російський президент Володимир Путін після звільнення Савченко повідомив, що Медведчук причетний до її повернення на Батьківщину. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: