Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Громадську раду доброчесності звинуватили у закликах до Порошенка до неправомірних дій

Пристрасті довкола вибори суддів Верховного Суду України не вщухають.

Вища кваліфікаційна комісія суддів звинуватила Громадську раду доброчесності у перевищенні повноважень та розповсюдженні неправдивої інформації через заклик до президента Петра Порошенка не затверджувати 111 кандидатів у члени нового Верховного Суду України.

Відповідну заяву у вівторок оприлюднила прес-служба ВККСУ.

ВідеоВища рада правосуддя обрала кандидатів до Верховного суду

Зазначається, що унаслідок судової реформи усі політичні інститути втратили можливість впливати на призначення або звільнення суддів. Лише Вища рада правосуддя може це робити.

«Президент може лише підписати указ про призначення суддів на посади – він не може повернути його або не підписати. Не потрібно закликати президента до неправомірних дій», – йдеться у заяві.

Комісія вважає, що «експеримент із наділенням громадського органу функціями впливу на результати конкурсу, можливо, є невдалим». 

«Громадська рада доброчесності є органом, який має допомагати аналізувати профіль кандидата. Вона не може приймати рішення як остання інстанція та вирішувати, хто доброчесний, а хто ні. ГРД – лише один із інструментів конкурсу», - заявляє ВККСУ.

Комісія за результатами складного публічного конкурсу обрала 120 переможців, Вища рада правосуддя — рекомендувала 111 з них.

«Водночас ГРД висуває ультиматум – погодитись з усіма висновками та «прибрати» тих кандидатів, які не подобаються членам Громадської ради. Члени ГРД поводяться так, наче конкурс повністю залежить лише від їх думки, натомість інші чинники – іспит, тести, інтерв’ю, експертна оцінка компетентності не мають значення», - йдеться у заяві.

Також у ВККСУ зазначили, що експерти Ради Європи, Європейського Союзу підготували декілька критичних звітів щодо якості роботи ГРД, але представники ГРД повністю ігнорують їх.

Нагадаємо, Вища кваліфікаційна комісія суддів визначила переможців конкурсу до нового Верховного Суду у липні. Серед переможців конкурсу - професори і викладачі вищих навчальних закладів, суддя-доброволець, який захищав Донецький аеропорт, правозахисники з досвідом роботи в Європейському суді з прав людини, адвокати, які отримали освіту в провідних міжнародних університетах.

Залиште свій коментар

Вибір редакції