Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Гройсман поскаржився на шалений тиск через боротьбу з контрабандою

Прем’єр-міністр закликав митників працювати чесно і пообіцяв захистити кожного.

На українського прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та працівників митної служби чиниться шалений тиск через боротьбу з контрабандою.

Про це глава уряду заявив під час засідання Кабміну.

"Сьогодні ми маємо шалений тиск. Він здійснюється і на мене особисто, і на митників. З різноманітними інструментами для того, щоб нас зупинити. Сьогодні у середовищі, за оперативними даними, серед контрабандистів ходить така історія: ось почекайте-почекайте, скоро домовимось, вони відступлять. Я наголошую на тому, що я ні з ким, ні про що домовлятися не збираюся. Це для мене принципова позиція. Я витримував тиск і раніше, витримаю і цей, чого би це не коштувало", - наголосив Гройсман.

Водночас прем’єр пообіцяв, що влада захистить кожного митника, який чесно виконує свою роботу.

"Треба пережити і робити по совісті. Хто і як би не хотів кого скомпрометувати, все це залишиться в історії", - сказав очільник уряду.

За словами Гройсмана, останнім часом у боротьбі з контрабандою є значний прогрес. Як приклад він навів аукціон через систему "Прозорро" щодо закупівлі сканерів на митницю, на яку було заплановано витратити 1 мільярд 200 мільйонів гривень, але торги вдалося завершити із сумою вдвічі меншою - 600 мільйонів гривень.

"Торги закінчилися з економією реальною, яку забезпечила ДФС, 600 мільйонів гривень. Тобто, ми на 600 мільйонів менше заплатимо за сканери, за які планували заплатити на 50% більше. Це говорить про ефективність, прозорість і про нашу консолідовану позицію", - сказав Гройсман.

Окрім цього глава уряду зазначив, що за перше півріччя вдалося перевиконати показники на 20 мільярдів, але є ще "ресурси, які належать українським громадянам, тому не слід припиняти боротьбу з контрабандою".

Нагадаємо, 3 липня Гройсман вніс до Ради законопроект про криміналізацію контрабанди. Законопроектом пропонується змінити статтю 201 Кримінального кодексу України та передбачити кримінальну відповідальність за переміщення товарів через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, вчинене у значних розмірах.

Залиште свій коментар

Вибір редакції