Гройсман пояснив свій оптимізм щодо 1,7-мільярдного траншу від МВФ

Прем'єр вважає, що провів успішні переговори у Вашингтоні.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман з оптимізмом дивиться на перспективи наступного траншу МВФ для України. Із США він також везе 220 млн доларів, виділені Білим домом на реформи, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Візит українського прем'єра мав передусім економічній характер. Вже можна говорити про поступ у переговорах з Міжнародним валютним фондом. За словами Гройсмана, українська сторона планово працює з фондом щодо отримання наступного траншу.

"Ми виходимо на фіналізацію продовження нашої співпраці. Як тількі будуть конкретні рішення, ми про них повідомимо. Я вважаю, що ми на дуже доброму шляху і в нас є всі підстави говорити про продовження ефективної співпраці з МВФ", - запевнив Гройсман.

Тепер Україна очікує на наступний транш у розмірі 1,7 мільярда доларів. Точна його дата поки не відома.

ВідеоЯкий результат першого візиту Володимира Гройсмана до американської столиці

Цільове призначення виділених безпосередньо США коштів – впровадження та поглиблення реформ в Україні. Гроші знайшлися після зустрічі прем'єра з американським віце-президентом.

"Це нові ресурси, 220 мільйонів доларів, які були оголошені віце-президентом Байденом за результатами нашої зустрічі і обговорення реального стану справ. Я думаю, що це абсолютно конкретна підтримка з погляду фінансових ресурсів. Ми обговорили питання безпеки, ми обговорили питання підтримки і навчання українського війська, багатосторонні розмови з дуже конкретних речей", - пояснив керівник уряду України.

У прем'єра до від'їзду в Нью-Йорк ще три економічні зустрічі – з міністром торгівлі Пенні Пріцкер, з міністром фінансів Джейкобом Льюїсом, який анонсував широку фінансову підтримку Україні в разі продовження реформ, а також з директором-розпорядником Світового банку.

Як уже повідомлялося, США в цьому році нададуть Україні фінансову допомогу на суму 220 млн доларів, оголосив Білий дім. Віце-президент США Джо Байден повідомив про це в розмові з премьер-міністром України Володимиром Гройсманом. Байден також висловив повну підтримку планів реформ, пропонованих Гройсманом.

Також Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) планує виділити Україні 142 млн доларів допомоги на підтримку різноманітних реформ. USAID запланувало допомогу Україні в енергетичній сфері, децентралізації та судової реформи. 

Кореспондент ТСН Наталка Пісня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: