Гройсман розповів про плани уряду щодо Саакашвілі, якщо він приїде до Києва

Прем'єр-міністр назвав екс-главу Одеської ОДА "популістом" і розповів, що розчарований його успіхами на посаді.

Український уряд не збирається нічого робити з колишнім очільником Одеської ОДА Міхеілом Саакашвілі, якщо той приїде у Київ.

Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час форуму "Ялтинська європейська стратегія".

"Нічого. Я не знаю, що треба робити в таких випадках… Мені з такими людьми не по дорозі - я прийшов створювати, будувати, об'єднувати, а не руйнувати, роз'єднувати і створювати підстави для хаосу. У цьому наша відмінність. Я вважаю, що популізм - він є причиною дестабілізацією у нашій країні. Ми повинні залишити це позаду - в старій Україні. У новій державі повинна бути демократія, прагматизм і якісне управління", - наголосив він, натякнувши, що вважає Саакашвілі "популістом".

"Я розумію, як будувати дороги, як інвестувати в розвиток національної економіки, як створювати умови для нашої енергетичної незалежності, як готувати країну до суворих зим, я це розумію. А те, що робити з популістами, нехай це робить українське суспільство - я тільки можу сказати одне, що все, що я роблю, як прем'єр-міністр країни, спільно з моїм урядом, я буду робити для і заради українців", - сказав прем'єр і запевнив, що Україна дотримується міжнародного законодавства у сфері міграції, тому "ми не будемо робити нічого спеціального, присвяченого одній особі".

До того ж Гройсман зазначив, що не побачив фундаментальних успіхів у роботі Саакашвілі, коли він був головою адміністрації Одеської області.

"Я, до речі, багато в чому йому допомагав, будувати дороги допомагав, багато інших речей… В мене є певне розчарування його успіхами, на превеликий жаль. Я вважаю, що питання громадянства сьогодні стоїть виключно в юридичній площині. І, на мій погляд, в будь-якій демократичній країні потрібно пройти юридичний шлях для того, щоб визначити правовий статус", - додав він.

Окремо Гройсман заявив, що "нікому не дозволено, в тому числі й мені, влаштовувати хаос на державному кордоні суверенної держави, а тим більше, піднімати руку на українських прикордонників".

"Щойно ми підходимо до того, що у нас починає виходити щось реальне зробити – відроджувати економіку, робити модернізацію інфраструктури, перебудовувати інституції, робити якісь конкретні речі – завжди українські популісти використовують будь-який момент для того, щоби ввести країну в хаос", - зауважив глава уряду.

Нагадаємо, 10 вересня Міхеіл Саакашвілі, якого позбавили українського громадянства, в'їхав на територію України через КП "Шегині", що у Львівській області, хоча збирався зробити це через КП "Краковець" у цій же області. Кордону він дістався автобусом.

Спочатку він намагався перетнути кордон на поїзді Інтерсіті "Перемишль - Київ", однак його затримали через "особу, яка не має підстав для в'їзду в Україну". 

За допомогою прихильників Міхеіл Саакашвілі дістався території України. Прикордонна служба звернеться до суду, щоб зафіксувати порушення кордону з боку політика за 204 статтею КУпАП (Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України).

ВідеоСаакашвілі здійснив нове адміністративне порушення

10 прикордонників та 11 поліцейських постраждали на пункті пропуску внаслідок прориву. Поліція Львівської області відкрила кримінальне провадження за фактом прориву кордону по ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) КК України. також інцидент розслідується за статею "про опір співробітникам правоохоронних органів під час виконання ними службових обов'язків".

Залиште свій коментар