Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Гройсман вніс до Ради законопроект про криміналізацію контрабанди. Що слід знати

Законопроект пропонує, щоб досудове розслідування контрабанди товарів здійснювала Нацполіція.

У вівторок, 3 липня, у Верховній Раді зареєстрували законопроект "Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо криміналізації контрабанди товарів".

Згідно з інформацією на сайті ВРУ, ініціатором законопроекту виступив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Законопроектом пропонується змінити статтю 201 Кримінального кодексу України та передбачити кримінальну відповідальність за переміщення товарів через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, вчинене у значних розмірах (якщо їх вартість у п’ятсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходу — більше 8500 гривень).

Окрім того, проектом пропонується доповнити статтю 201 Кримінального кодексу України та встановити суворіше покарання (строк не вказується — ред.) за контрабанду товарів, організовану групою або контрабанду товарів в особливо великих розмірах.

Також законопроект пропонує, щоб досудове розслідування контрабанди товарів здійснювали слідчі органи Національної поліції або слідчі органи, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства.

Наразі кримінальну відповідальність передбачено лише за контрабанду культурних цінностей, отруйних, сильнодійних, вибухових речовин, радіоактивних матеріалів, зброї або боєприпасів (крім гладкоствольної мисливської зброї або бойових припасів до неї), частин вогнепальної нарізної зброї, а також спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації.

ВідеоУкраїна без контрабанди. Кабмін представив план боротьби з тіньовими оборудками на кордоні

Уряд представив план, який розпочинає тривалу боротьбу з контрабандою. Тиск розрахований й на чиновників, які сприяють їм. Ключова роль в реалізації такої ініціативи лягатиме на МВС, Національну поліцію та Державну фіскальну службу. За оцінками експертів, сірий імпорт - один з найбільших репутаційних ризиків для України. За різними підрахунками, обсяг тіньових оборудок по деяких секторах економіки сягає 80%. Іншими словами, державний бюджет втрачає 100 мільярдів гривень.

Україна без контрабанди. Кабмін представив план боротьби з тіньовими оборудками на кордоні

Зазначимо, протягом п’яти місяців 2018 року Державною фіскальною службою було заведено 18,5 тисячі справ про порушення митних правил на загальну суму майже 1 мільярд гривень.

"На сьогодні прослідковується тенденція до збільшення кількості правопорушень щодо порушення митних правил, у зв’язку з чим вказана сфера суспільних відносин потребує додаткового врегулювання, а саме встановлення кримінальної відповідальності за контрабанду товарів", — зазначають автори законопроекту.

Раніше міністр внутрішніх справ Арсен Аваков анонсував, що Міністерство внутрішніх справ та Національна поліція візьмуться за боротьбу з контрабандою. Міністр також пропонував повернути кримінальну відповідальність за контрабанду товарів.

Нагадаємо, Кабінет міністрів вирішив ввести експеримент на митницях: від 21 червня до 31 грудня поліцейські зможуть цілодобово перебувати в зонах митного контролю з органами Державної фіскальної служби -  для виявлення фактів порушення митних правил.

Прецедентом до посилення контролю на митниці став інцидент 19 червня, коли на Буковині прикордонники відкрили вогонь по людях, які нібито намагалися відібрати у них зброю. Сталося це в одному з сіл. Натрапивши на слід контрабандистів, військові вийшли до обійсть, де їм на заваді стали місцеві. Прикордонники відкрили вогонь.

ВідеоУ пошуках контрабандистів: прикордонники на Буковині стріляли в ногу селянину. Ексклюзивне відео

Відео містить нецензурну лексику. У Чернівецькій області сталася сутичка між представниками ДПС та місцевими жителями. Охоронці кордону відкрили вогонь по людях, які нібито намагалися відібрати у них зброю. Вони заявляють, що натрапили на контрабандистів

У пошуках контрабандистів: прикордонники на Буковині стріляли в ногу селянину. Ексклюзивне відео

Залиште свій коментар

Вибір редакції