Гройсман жахнувся цін на ліки та доручив міністерствам вплинути на їхню вартість

Прем'єр також планує за кілька днів забезпечити онкохворих дітей у лікарнях "найнеобхіднішим"

Новопризначений прем'єр-міністр Володимир Гройсман обурився з цін на ліки та назвав їхню вартість завищеною. Про це очільник уряду написав у своєму Facebook.

Гройсман підкреслив, що доручив міністерству  охорони здоров'я та міністерству економічного розвитку та торгівлі протягом тижня внести пропозиції щодо зниження вартості ліків.

Окрім того, глава Кабміну повідомив, що уряд обговорив проблему постачання ліків до лікарень, де перебувають онкохворі діти.

"… на одній з перших робочих нарад в уряді ми обговорили, що потрібно зробити, щоб протягом декількох днів забезпечити онкохворих дітей в лікарнях найнеобхіднішим", - написав він.

Нагадаємо, у 2015 році скористатися гарантованою Конституцією безкоштовною медициною змогли лише 3,8% хворих українців. Серед осіб, які лікувалися за останні 12 місяців у лікарнях, 92,6% – купували за свій рахунок медикаменти, 80,3% – їжу, 65,2% – постільну білизну.

Водночас торік на 38% збільшилася кількість домогосподарств, які через зростання цін не можуть собі дозволити отримання необхідної медичної допомоги та придбання ліків та медвиробів. Їхня частка в загальній чисельності домогосподарств за рік зросла з 20,3% до 28,6%.

Під час години запитань до уряду у Верховній Раді першій заступниці міністра охорони здоров'я Олександрі Павленко, яка нині головна у МОЗі, публічно дісталося від нового прем'єр-міністра Володимира Гройсмана. Вона зверхньо відреагувала на запитання народного депутата Оксани Корчинської про відсутність ліків для онкохворих дітей. Гройсман дав їй урок гарних манер і державного управління.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: