Гройсмана і Луценка можуть призначити на найвищі посади силами "Опозиційного блоку"

Опоненти колишньої демократичної коаліції не виключають, що проголосують за нових прем'єра і генпрокурора.

Заяву про відставку Арсенія Яценюка Верховна Рада може розглянути завтра. Але одразу піти на спочинок прем'єру не вдасться, бо доведеться виконувати обов'язки до призначення наступника, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Коли це станеться – прогнози розмиті. Одні кажуть, що вже цього тижня. Інші – що в кращому разі наступного.

Яценюк передав заяву до ВР через лідера своєї фракції. Документ зареєстровано і може бути розглянутим у будь-який момент.

"Я так розумію, що це був такий виважений і гідний вчинок", - прокоментував спікер Ради та головний претендент на крісло Яценюка Володимир Гройсман.

Поки голосів за його призначення бракує. Їх обіцяють от-от дозбирати представники Блоку Порошенка. "Народний фронт" Яценюка колег по коаліції підганяє.

"Ми наполягаємо, щоб усі кадрові рішення були прийняті завтра. Тобто це кандидатура прем'єра – раз, склад уряду – два, програма дій уряду – три. І додаток до коаліційної угоди", - пояснив нардеп Максим Бурбак.

Несміливе бажання підтримати кандидатуру Гройсмана у прем'єри, окрім Блоку Порошенка та "Народного фронту", намітилося у послідовних опозиціонерів.

"Якщо буде програма направлена, щоби вирішити ключові питання, які турбують суспільство, то не виключено, що ми підтримаємо", - заявив представник "Опозиційного блоку" Юрій Бойко.

Заяву про відставку Арсенія Яценюка Верховна Рада може розглянути завтра

Але одразу піти прем'єру не вдасться, доведеться виконувати обов'язки до призначення наступника.  Коли це станеться, прогнози розмиті: або цього тижня, або наступного. Наразі ще не сформували коаліцію із двох фракцій: Блоку Порошенка та Народного фронту, бракує 4 депутатів до мінімальних 226 голосів.

У "Батьківщині", "Самопомочі" та Радикальній партії майбутній уряд не викликає таких сподівань.

"Формування в неконституційний спосіб коаліції за участі тушок, призначення уряду Гройсмана – це шлях до узурпації влади", - вважає радикал Олег Ляшко.

Прямих відповідей про персональний склад реформаторів зі свого Кабінету Володимир Гройсман уникає. Каже, що консультації тривають.

"За мною – не заржавіє. Я вмію працювати 24 години на добу", - відбувся розпливчастою обіцянкою політик.

Про перспективу обійняти ще одну вакантну посаду – генерального прокурора України – несподівано заговорив Юрій Луценко. Хоча ані необхідної для цього юридичної освіти, ані 10 років юридичного стажу у нього немає. Але, мовляв, президент мав із Луценком таку розмову.

"Не секрет, що чинне законодавство не дозволяє мені бути генеральним прокурором. Коли мені поставили запитання – а якщо законодавство буде змінено – я сказав, що не хочу, але готовий", - пояснив Луценко.

Через непевність політичних розкладів кадрові питання ще не вносили до парламентського порядку денного, але його готові змінити будь-якої миті. Про всяк випадок, і наступний тиждень для депутатів – робочий. Отож, прем'єріада не обіцяє бути блискавичною.

Кореспондент ТСН Ольга Кошеленко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: