Гучний провал російських спецслужб в Україні: як ФСБ намагалась викрасти українського генерала
Контррозвідка СБУ викрила нахабні плани ФСБ захопити і вивезти до Росії людину, яка очолювала елітні війська: Сили спеціальних операцій.

Росія іде в наступ. Пропагандисти згадують успіх "русской вєсни" та закликають Путіна влаштувати в Україні "русскоє лєто". На що очільник Кремля відповідає, що він не збирається "кидати Донбас, незважаючи ні на що". Москва настільки високо піднімає ставки, що намагається викрасти вже найвище керівництво Збройних сил України. Українська контррозвідка викрила нахабні плани захопити і вивезти до Росії людину, яка очолювала елітні війська: Сили спеціальних операцій (ССО).
Про гучний провал російських спецслужб на українській землі йдеться 14 лютого в сюжеті ТСН.Тижня.
73-й центр Спеціальних операцій розташовано в унікальному об'єкті. Це рукотворний острів посеред моря. Просто морська фортеця, майже неприступна. За її бетонними стінами база підготовки бойових плавців. Саме серед його офіцерів російський агент шукав людину, яка б погодилась викрасти свого ж генерала – командувача ССО.
Вони діють у небі, на землі, на воді та під водою. Два роки таких жорстких тренувань роблять з людини універсального солдата. Але навіть суперсолдат - не робот, і звичайні людські емоції, - відчай, ненависть, образа, - можуть стати його слабким місцем. Саме на таких і полював Ігор Малога, агент ФСБ з позивним "Лідер".
Колишній спецпризначенець Ігор Малога дуже високо оцінює свої шпигунські таланти. На початку війни він блискуче грав роль волонтера та вивідував військові таємниці.
"Я підозрював, що він міг бути агентом російських спецслужб. Він цікавився 73-ім центром: що виконує наш центр, де він дислокується, де проводяться операції", - каже колишній офіцер 73-го морського центру Спеціальних операцій Олександр.
Агент "Лідер" про всі свої розмови звітував ФСБному кураторові у Криму, офіцеру розвідпідрозділу Вадиму Даутову. "Лідер" був його найкращим агентом. Малога стверджує, що сам підкинув Вадиму ідею деморалізувати українських спецпризначенців, зухвало викрасти генерала Ігоря Луньова, тодішнього командувача ССО. За словами "Лідера", вивезти до Чернігівської області.
Агент "федералів" шукав виконавця. І, здавалося, зробив ідеальний вибір. Це капітан І-го рангу Едуард Шевченко, герой війни на сході, кавалер п’яти орденів, один з найкращих українських спецпризначенців. Вважає себе незаконно звільненим із ССО. Саме на емоціях Шевченка, його злості і образі хотів зіграти агент ФСБ та спробував переконати помститися Луньову. Гроші мали стати додатковим бонусом зради.
Відео ФСБ намагалась викрасти українського генерала
Росія іде в наступ. Пропагандисти згадують успіх "русской вєсни" та закликають Путіна влаштувати в Україні "русскоє лєто". На що очільник Кремля відповідає, що "Донбас він не кине". Москва настільки високо піднімає ставки, що намагається викрасти вже найвище керівництво ЗСУ. Українська контррозвідка викрила нахабні плани ворога захопити і вивезти до Росії людину, яка очолювала елітні війська: Сили Спеціальних операцій. Про гучний провал російських спецслужб на українській землі – у сюжеті.

У той час особистість потенційного викрадача ретельно вивчали московські куратори, і, вочевидь, дійшли висновку, що навіть жага помсти, помножена на гонорар в 100 тисяч доларів, не зробить з героя війни зрадника. "Лідер" отримав команду припинити вербувати Шевченка. Втім, інші завдання для Малоги Москва не скасувала.
Малога був лише одним з агентів диверсійно-шпигунської мережі. Його поплічники отримали завдання проникнути на авіазавод та аеродром у Миколаєві з переносними ракетами. Агентурна мережа дуже цікавилася українськими Су-25. У 2014-му вони не раз потрапляли під вогонь російських ракет на Донбасі. Але до сьогодні пілоти й гадки не мали, що їм готували пастку у той момент, коли вони повертались додому, на рідний аеродром, у безпечний Миколаїв.
Візит російських диверсантів планувався з боку Криму. На території України на них уже мали чекати схованки з переносними зенітними комплексами. А головне - чекати мав місцевий провідник.
Попри схоплених диверсантів, загроза для пілотів не зникла. Схрони з ракетами досі шукають. Так само лишається ризик потрапити у багажник до ФСБшних викрадачів і для нового командувача Сил спеціальних операцій Григорія Галагана. Про це генерала вже попередила контррозвідка.
"Намагаюсь бути обережним. Певних заходів, звичайно, дотримуємося", - повідомив командувач Сил спеціальних операцій ЗС України Григорій Галаган.