Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Ґвалтівники зі щитами в бандерівських масках". Що Жилін говорив про активістів Майдану

Ватажка "Оплоту" застрелили в підмосковному ресторані.

Колишній співробітник УБОЗу, який вирішив "захищати свою націю" і готувати її до війни за допомогою боїв без правил, досить різко висловлювався про учасників революційних подій в Україні в кінці 2013 - початку 2014 років.

Євген Жилін уявляв себе юристом і підкреслював, що має право затримувати "злочинців", які захоплювали адмінбудівлі і намагалися скинути з посади президента Віктора Януковича. При цьому він не мав офіційної посади й лише очолював формування, яке в суспільстві вважали злочинним, а його учасників називали "тітушками". Примітно, що російські ЗМІ писали про те, що з початку бойових дій на Донбасі фінансування "Оплоту" взяв "під своє крило" олігарх Рінат Ахметов. Бойовики з цієї банди стали охороняти об'єкти мільярдера, а починаючи з квітня 2014 року "Оплот" охороняв від найманців "ДНР" і будівлю міськвиконкому Донецька.

Під час Євромайдану Жилін заявляв українським ЗМІ, що хотів би поваги для "законно вибраного більшістю" Януковича.

"На момент виборів не було кандидата краще. Мені не подобається, що Європа тисне на мого президента. Мене, як громадянина, це ображає. Як людина, я б хотів, щоб у нас був більш жорсткий президент, і я вимагаю, щоб у нас був жорсткий президент", - говорив він в інтерв'ю "Громадське. ТБ".

"Те, що відбувається на Майдані, вимагає введення надзвичайного стану. Люди зрозуміють", - був упевнений Жилін.

Крім того, самих протестувальників він порівнював з терористами і пропонував їм змінити владу за допомогою волевиявлення на виборах.

"Люди по-різному захищають свої права. Терористи – це теж по суті ті, хто захищає свої права, чогось домагаються, захоплюючи людей і підриваючи літаки. Але є методи, якими можна відстоювати свої права в державі, а є методи, якими не можна. Можна відстоювати свої права скаргами, заявами, скаргами в судах. Якщо ж це не працює, система влади не працює, то існує інший метод захисту своїх прав, зміна влади. Ти приходиш на вибори і вибираєш іншого депутата. І новий депутат чи президент за вказівкою народу міняє чинну систему влади. Чи не міняє. Це законні методи", - повчав він.

"Я ніколи не був за кордоном, крім Росії. Я люблю свою землю. Я впевнений, що країни колишнього Радянського Союзу знову об'єднаються", - прогнозував ватажок бойовиків.

Своєю чергою в інтерв'ю російському онлайн-виданню Lenta.ru він розповів, чому вирішив захищати Харків від майданівців.

"Ми патріоти української нації. Кожен кайфує по-різному. Хтось купує яхти і літаки, хтось купив десятьом коханкам по діаманту, а я не так люблю своїх дітей, дружину, тата і маму, свою землю і свій народ. Мій обов'язок як чоловіка захищати свою землю, і поки немає війни, я повинен підготувати людей до захисту своєї землі. Я вкладаю гроші і від цього отримую задоволення", - говорив він в лютому 2014 року про завдання "Оплоту".

Його обурювали "незрозумілі події" в країні: "як колишній правоохоронець не можу дивитися, як "Беркут" палять [коктейлями Молотова]. У Києві вбивають міліціонерів, а на заході України ― російських бізнесменів".

Протестувальників він також порівнював з "сараною, яка їздить з однієї області в іншу" нібито для захоплення адмінбудівель.

"Їхні дії незаконні, вони злочинці. Як юрист я знаю, що є поняття перебування людини в стані затримання злочинця. У ньому людина може іншій людині завдавати тілесних ушкоджень, щоб затримати злочинця і передати міліції. Якщо людині відрубати дві руки або вибити два ока ― це тяжкий злочин, а якщо відламати одну руку або ногу ― середній. Я хочу, щоб злочинці розуміли, що я можу відламати їм одну ногу повністю і мені за це нічого не буде. Більше скажу, якщо на мою людину хтось буде замахуватися палицею, то закон дозволяє мені його [того, що розмахує палицею] вбити", - говорив тоді Жилін.

Ватажок "Оплоту" сам визнавав, що влада просила його бойовиків прийти на допомогу для боротьби з майданівцями.

"У нас є дані, які повідомляє нам влада, вона просить, щоб ми, люди, які займаються спортом, допомагали своєму місту не те щоб вижити, але залишитися незаплямованим. Я їжджу в Київ, і мені гидко, що по ньому ходять люди з щитами і в бандерівських масках ― вони насильники, вони підпорядковують місто своїй силі. Місто їм не пручається; через свою пасивність і зажраність воно втратило почуття власної гідності", - вважав бойовик.

Також у розмові з російським виданням Жилін висловився щодо туги за СРСР ― за "його колишньою силою". В Євросоюз Жилін вступати не хотів, тому що це "економічно невигідно" .

Увечері в понеділок, 19 вересня, за повідомленнями російських ЗМІ в підмосковному ресторані "Вітерець" кілер убив лідера терористичного угруповання "Оплот" українця Євгена Жиліна, а також важко поранив його супутника.

В МВС РФ офіційно підтвердили факт стрільби, а також смерть однієї людини в результаті інциденту, проте не назвали імені жертви.

Залиште свій коментар

Вибір редакції