Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Хакери з Росії намагалися зірвати процес соцвиплат напередодні Нового року  – Турчинов

Функціонування систем наразі відновлено. 

Хакерські атаки на сайти українських державних органів, які відбувались протягом останнього часу, координувалися з Росії. Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов.

За його словами, атаки на ресурси органів держвлади, об'єктів критичної інфраструктури і установ недержавного сектору координувалися з єдиного центру.

"Ці атаки були заздалегідь сплановані і скоординовані з єдиного центру, розміщеного у РФ", - сказав Турчинов, додавши що атаки здійснюються з використанням комп'ютерних мереж, розташованих у різних країнах.

Секретар РНБО додав, що хакери намагалися розхитати фінансово-банківський сектор напередодні свят. 

"Одне з головних завдань кібер-злочинців полягало у дестабілізації фінансово-банківського сектору України напередодні Нового року, що мало призвести до зриву кампанії з соціальних виплат, ускладнити функціонування провідних державних установ і блокувати бюджетний процес", - наводить цитату Турчинова його прес-служба.

Він наголосив, що завдяки зусиллям фахівців кіберпідрозділів Держслужби спецзв'язку та захисту інформації України, СБУ та Нацполіції функціонування уражених комп'ютерних систем оперативно відновили. Ресурси, підключені до державної системи кіберзахисту, не постраждали внаслідок атак.

Також Турчинов нагадав, що через недостатнє фінансування велика кількість інформаційних ресурсів державних органів досі не підключена до цієї системи.

"Зокрема, у 2016 році з передбачених на ці цілі коштів, не було виділено жодної копійки через блокування парламентом рішення щодо наповнення Спеціального фонду Державного бюджету за рахунок конфіскованих коштів", - підкреслив секретар РНБО, закликавши виділити кошти на розвиток державної системи кіберзахисту у держбюджеті на наступний рік.

Питання зміцнення кіберзахисту державних інформаційних ресурсів в умовах гібридної війни з боку РФ буде розглянуть на засіданні Національного координаційного центру кібер-безпеки за участю керівництва уряду України, яке відбудеться сьогодні, 14 грудня. 

Нагадаємо, 6 грудня, невідомі зловмисники зламали сайт Державної казначейської служби. Не відповідав на запити також і сайт Мінфіну.  

Через хакерську атаку на органи Міністерства фінансів Держказначейство мало проблеми із повноцінним виконанням платежів. У відомстві стверджували, що атаку здійснювали професіонали

13 грудня хакерської атаки зазнав і сайт Міністерсва оборони України

Залиште свій коментар

Вибір редакції