Хід Гідності замість параду, конфлікт з Кличком, проведення місцевих виборів: головне з брифінгу Богдана

Хід Гідності замість параду, конфлікт з Кличком, проведення місцевих виборів: головне з брифінгу Богдана

Фото: Офіс президента України

Глава офісу ОП Андрій Богдан у вівторок, 30 липня, дав пресконференцію.

У вівторок, 30 липня, керівник Офісу президента Андрій Богдан провів брифінг в якому розповів, які у команді Зеленського є претензії до мера Києва Віталія Кличка, як відбуватимуться цього року заходи до Дня Незалежності та чому неможливо провести дострокові місцеві вибори.

ТСН.ua зібрав головне з брифінгу Богдана.

"Хода Гідності" замість параду

Замість параду до Дня Незалежності, який скасував президент України Володимир Зеленський, у центрі Києва відбудеться захід у новому форматі під назвою "Хода Гідності"

За словами очільника ОП, Хрещатиком крокуватимуть представники різних родів військ, ветерани АТО, які зможуть приєднатися до своїх бригад, медики, вчителі, спортсмени, дипломати та волонтери. Також у ході візьме участь президент Зеленський і вище керівництво країни, після чого глава держави звернеться до громадян. Заплановано великий концерт, над яким працює відомий режисер.

Конфлікт з Кличком

Богдан розповів, що він двічі зустрічався з мером Києва Віталієм Кличком і ніби-то шість разів на цих зустрічах просив відмовитись від інституту "смотрящих" у Києві, відійти від всіх корупційних схем і стати дійсно народним мером, стати людиною, "яка не має жодного відношення до цієї корупції та безхазяйності, яка відбувається в місті Києві".

"Мер міста Києва Віталій Кличко підтвердив мені, що дійсно, це його слова, він не контролює Київську раду. Є два, три "смотрящих", які мають певну групу депутатів, і якщо він не буде знаходити з ними компроміси, у нього не буде більшості в Київраді та відповідно він не зможе бути ефективним мером. Він наголосив, що він немає жодного відношення до корупції і розкрадань, він розуміє, що щось відбувається не так, проте нічого з цим зробити не може. Він не задіяний в корупції", - пояснив Богдан.

Глава ОП також розповів, що йому пропонували 20 млн доларів, щоб "не рухати" Кличка.

"Декілька днів назад на мене виходив один з адвокатів, який представився адвокатом одного з таких "смотрящих", який заважає пану Кличку ефективно управляти містом, і висловив таку пропозицію. Робота з місцевим бюджетом Київської міської ради і міської державної адміністрації дозволяє їм отримувати 40 мільйонів доларів на рік. Попросив все ж таки не рухати голову міської державної адміністрації і запропонував цей бюджет поділити навпіл", - сказав Богдан на пресконференції.

Богдан також додав, що Офіс Зеленського звернеться до правоохоронних органів для перевірки оприлюдненої у ЗМІ інформації щодо можливої корупції під час будівництва Подільсько-Воскресенського, Шулявського і нового пішохідно-велосипедного мостів.

"Усі ці факти оприлюднені в Інтернеті, і ми сьогодні подаємо у правоохоронні органи звернення щодо перевірки відповідної інформації, яка була оприлюднена журналістами", – підкреслив він.

Підстави для звільнення Кличка

Богдан наголосив, що згідно з чинним законодавством України, голова Київської міської державної адміністрації Віталій Кличко повинен скласти свої повноваження перед новообраним президентом України.

Він пояснив, що, згідно зі ст. 118 Конституції України, голову місцевої державної адміністрації призначає та звільняє з посади президент за поданням Кабінету Міністрів. При цьому ч. 2 ст. 8 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" передбачає, що президент призначає на посаду голів місцевих державних адміністрацій на термін своїх повноважень. 

"На жаль, з моменту інавгурації нового президента – пана Зеленського – подання Кабінету Міністрів про звільнення Віталія Кличка не надходило", - сказав Богдан.

Він навів ще один приклад, який міг би стати підставою для того, аби Кличко пішов у відставку. Зокрема, Богдан нагадав, що 28 серпня 2015 року Кличко вступив до партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність" і був обраний головою цієї політичної сили, а тому має нести й політичну відповідальність після зміни керівництва держави.

Офіс президента просить Кабмін звільнити Кличка з посади голови КМДА

Офіс президента просить Кабмін звільнити Кличка з посади голови КМДА

"Оскільки його партія програла вибори, його кандидат у президенти програв вибори, було б цілком логічно з точки зору голови місцевої державної адміністрації подати у відставку. Оскільки це його політична, а не економічна діяльність", – сказав він.

Керівник Офісу Президента також нагадав, що призначення Віталія Кличка на посаду голови КМДА було частиною так званих Віденських домовленостей між Дмитром Фірташем, Петром Порошенком, Сергієм Льовочкіним та самим Віталієм Кличком.

Останній своєю чергою обурився заявами Богдана і назвав їх дивними і некомпетентними. "Усі свої, як ви думаєте, "страшилки", пане Богдане, передавайте до правоохоронних органів. І не ганьбіться подібними "інформаційними виступами"! Ви ще й законами і Конституцією маніпулюєте", - наголосив Кличко.

Хто має очолити українську столицю

За словами Богдана, наразі Зеленський розглядає декілька кандидатур на посаду голови Київської міської державної адміністрації.

"Це – політичне рішення, політична відповідальність президента. На зустрічах з паном Кличком я говорив йому, що він теж один із претендентів, оскільки він – відома публічна особа. Якщо народ і влада побачить, що справи в Києві змінилися, то він може бути перепризначений", – заявив він

Дострокові місцеві вибори

Богдан заявив, що наразі неможливо провести дострокові місцеві вибори через відсутність відповідного для цього закону. На його думку, також краще спочатку завершити реформування місцевого самоврядування, оскільки зараз сформовані лише половина ОТГ.

"Було б логічно закінчити формування ОТГ, а тоді здійснити перевибори в новій реальності, в новому чинному місцевому самоврядуванні", - сказав він.

Початок роботи нової Ради

Богдан також висловив думку, що новообраний парламент не розпочне свою роботу до початку осені. Все - через велику кількість судових процесів, які не дають ЦВК затвердити в кінцевому варіанті той склад Верховної Ради, який має бути.

"Оскільки я юрист, я розумію строки початку роботи Верховної Ради, ймовірно ми не встигнемо розпочати роботу до 1 вересня. Це залежить не від нас, це залежить від кількості судових процесів, які не дають ЦВК затвердити в кінцевому варіанті той склад Верховної Ради, який нас очікує", - сказав він.

Як повідомлялося, не пізніше 10 серпня результати голосування мають опублікувати в офіційній пресі. Далі, щоб зібратися на перше засідання, у новообраної Верховної Ради є 30 днів. Тобто, парламент має запрацювати не пізніше 9-го вересня. 

Після цього ще 30 днів – до 8-го жовтня – у народних депутатів є на формування коаліції. Потім на нас чекає прем'єріада – розподіл міністерських портфелів і створення нового Кабміну.

Раніше у Зеленського прогнозували, якщо ЦВК не буде тягнути до крайніх термінів, то перше засідання Верховної ради можна провести 24 серпня.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Відставка Богдана
Наступна публікація