"Хлібне" перемир’я та обмін полоненими: Пристайко розповів, про що домовились на зустрічі у "нормандському форматі"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Реалізація цих домовленостей має відбутись протягом місяця.

Заступник голови Офіса президента України із зовнішньополітичних питань Вадим Пристайко розповів, що під час засідання радників президентів у "нормандському форматі" було досягнуто домовленостей про "хлібне" перемир’я на Донбасі та обмін "певними кількостями" полонених.

Про це він розповів на брифінгу 16 липня.

"Незважаючи на абсолютні фундаментальні розходження, зокрема щодо причин війни і того, що відбувається між українсько-російською делегацією, хочу сказати, що за великим рахунком відбулась продуктивна і прагматична розмова. Вдалося досягти певних домовленостей, зокрема досягнення припинення вогню, так зване хлібне перемир’я, проведення розмінування у Станиці Луганській та розведення на двох попередньо узгоджених ділянках, визначення наступної черги ділянок для розведення і розмінування", - заявив Пристайко.

Окрім цього, сторони домовились протягом місяці здійснити обмін полоненими у можливих форматах 10 на 10 або 15 на 15. За словами Пристайка, на цій кількості українська делегація не зупиняється, однак наразі потрібно розблокувати цей процес обміну. Водночас, він зазначив, що конкретних імен не обговорювалось, це будуть вирішувати під час засідання у Мінську.

Нагадаємо, про зустріч зовнішньополітичних радників лідерів "нормандської" четвірки домовилися ще в червні під час візитів Володимира Зеленського до Парижа та Берліна. Зокрема у Берліні Зеленський та Ангела Меркель  висловили задоволення через відновлення роботи "нормандського формату". Додамо, що 11 липня Володимир Зеленський та Володимир Путін провели першу телефонну розмову. Під час неї вони обговорили питання врегулювання ситуації на Донбасі, обмін полоненими та можливість переговорів у "нормандському форматі".

Відео Головна тема "нормандської четвірки" – дотримання мінських домовленостей

Щоправда, за участю не лідерів країн, а їхніх зовнішньополітичних представників. Від України до французької столиці поїхав заступник глави Офісу президента Вадим Пристайко. Головна тема переговорів - дотримання мінських домовленостей. На нинішній зустрічі представники країн мають підготувати наступний раунд переговорів, уже на рівні глав держав.    

Головна тема "нормандської четвірки" – дотримання мінських домовленостей

Залиште свій коментар

Вибір редакції