Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Холодницький підсумував допити трьох керівників ЦВК: жодної політики

Холодницький підсумував допити трьох керівників ЦВК: жодної політики

"Чорна бухгалтерія" Партії регіонів буде розслідуватися й далі.

Перші допити в справі "чорної бухгалтерії" Партії регіонів. У спеціальну антикорупційну прокуратуру викликали все керівництво ЦВК на чолі з її головою Михайлом Охендовським, чиє прізвище фігурує в так званих "амбарних книгах" колишньої партії влади, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Допити тривають один за одним. Першим приїздить Андрій Магера. Близько двох годин його питають про скандальні записи ПР. У них – мільйонні видатки на ЦВК. Магера каже, що ніяких грошей від регіоналів не брав, а хто брав – не знає.

"Пальці у двері не ставили, але це я, звичайно, жартую. Я не уявляю свою цінність як свідка, бо якщо подібні факти мали місце, то зі мною їх ніхто не обговорював", - пояснив він.

Щойно Магера вийшов із допиту, як приїхала його колега – Жанна Усенко-Чорна. Вона теж не здогадується, куди йшли мільйони, виділені на ЦВК. І взагалі, каже, була до регіоналів в опозиції.

"Ми весь час займали антагоністичну позицію із Партією регіонів, тому я навіть не уявляю, що може мені буть відомо з цього приводу", - заявила вона.

Відео Усе керівництво ЦВК викликали на допит в Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру

Наступним приїздить Михайло Охендовський. Його запускають у двір прокуратури, як пояснить головний спецпрокурор – із метою безпеки. Прізвище Охендовського фігурує в скандальних списках принаймні раз – про отримання приблизно півтори тисячі доларів на якесь відрядження. Після допиту голова Центрвиборчкому твердить, що це все має розслідувати слідчий. Грошей, каже Охендовський, він не брав.

"Жодних грошових коштів ніколи ні від тої політичної сили, ні від будь-яких інших політичних сил за час роботи в Центральній виборчій комісії я не отримував", - пояснив він.

А щодо згадок у "чорній бухгалтерії" про власне ЦВК, то, як випливає зі слів Охендовського, абревіатура ЦВК у записах – геть не обов'язково розшифровується як Центральна виборча комісія.

"Що стосується трьох веселих літер, то на мій погляд, немає жодних підстав важати, що ці літери пов'язані з будь-якою державною установою, яка функціонує в Україні", - заявив Охендовський.

Прокурор Холодницький повідомив, що всім трьом свідкам запропонували пройти детектор брехні – поліграф. Але на це погодилася тільки Усенко-Чорна. Охеновський і Магера заявили, що не довіряють цьому апарату.

Своєю чергою Холодницький заперечує будь-які підозри в політичному тиску, які припустив Андрій Магера, пов'язані зі зміною складу ЦВК, що має відбутись у парламенті в четвер, та проведення можливих виборів в окупованих районах Донбасу.

"Як громадянин, не як прокурор, я також згоден, що вибори на Донбасі проводити неможна, тому не треба вбачати в цьому якийсь тиск. Жодної політики, жодного тиску тут немає, ми просто робимо свою роботу", - наголосив він.

Допити у справі "чорної бухгалтерії" триватимуть і далі – і не тільки щодо членів ЦВК, запевнив Холодницький.

Кореспондент ТСН Олександр Шилко

Залиште свій коментар

Вибір редакції