Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Холодницький попередив про можливий провал справи скандального Василишина через прокуратуру

Він наголосив, що ця справа є підслідною НАБУ, а не іншим органам, які відрапортували про затримання чиновника.

Справу заступника міністра охорони здоров'я Романа Василишина, якого затримала прокуратура Києва, мали передати Антикорупційній прокуратурі. Про це заявив голова САП Назар Холодницький, передає Українська правда.

"Я про неї (справу Василишина, - ред.) дивлюся з телевізора. Я не можу зрозуміти, чому підслідністю НАБУ знову, в порушення всіх норм КПК, займаються всі, крім НАБУ. Мабуть, тому, що боротися з корупцію зараз піарвигідно", - вважає Холодницький.

Він зауважив, що справу суб'єкта, який підслідний НАБУ, і який є хабарником, зобов'язані передати до реалізації до САП. 

За словами Холодницького, через те, що досудові дії проводили не працівники САП, затримані особи тепер зможуть скаржитись на порушення процедури.

"Стаття 216 КПК чітко регламентує, що таке підслідність і для чого вона взагалі створена. Для того, щоб коли у вас вкрали гаманець, ви не бігли в СБУ чи військову прокуратуру, а йшли в поліцію", - сказав він.

"Є стаття 87 КПК ч. 3, яка чітко каже, що недопустимі докази, які отримані після початку кримінального провадження шляхом реалізації органом досудового розслідування, чи прокуратури своїх повноважень не передбачених кодексом. Тобто повноваження якраз підсудність і визначає. Вона визначає, які органи розслідують ті чи інші злочини", - наголосив Холодницький.

Глава САП зазначив, що "якщо мої колеги-правоохоронці браво рапортують, що вони виявили чергового суперхабарника, то хай вони тепер цю справу доводять до суду і в суді пояснюють, чому вони цим займалися".

"Бо виходить, що вони рапортують, а через місяць, тихенько, коли піархвиля стихла, вони приходять і нам матеріали приносять, кажучи, що ви закінчуйте самі, бо це ваша підслідність. Так не може бути", - сказав Холодницький.

"Після того, як в Україні створили нові антикорупційні органи, які вже щось роблять, старі хочуть показати, що "не виганяйте нас, ми теж хочемо (боротися з корупцією. – ред.)", – додав голова САП.

Раніше повідомлялося, що заступника міністра охорони здоров'я Романа Василишина затримали на хабарі в ніч проти 8 липня у заміському будинку його дочки на столичних Осокорках. Він отримав 900 дол. та 38 тис. грн. Також було затримано директора урологічного центру Олександрівської клінічної лікарні, який був посередником у оборудках. Раніше Василишин очолював цю лікарню. Голова СБУ Василь Грицак на брифінгу повідомив, що лише з цього центру Василишин отримував від 50 до 100 тис. грн щотижня.

Залиште свій коментар

Вибір редакції