Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Холодницького обурила "неандертальська" поведінка захисників Мартиненка на засіданні суду

Прокурор САП вважає, що політики поводяться так, бо вони недоторкані і їх так виховували.

Слідство має докази причетності інших осіб до фактів розкрадання державних коштів через підприємство "Східний гірничо-збагачувальний комбінат", що є основою у справі проти Миколи Мартиненка.

Про це ТСН заявив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

"Ні для кого не секрет, що корупція в Україні, на жаль, є надто політизованою. І прихід до влади всі минулі роки – це був, як заробляти, а фактично обкрадати народ. Те, що прийшов "Народний фронт" - мене не дивує. Але здивувала позиція деяких міністрів. Не чекав я їх побачити, чесно кажу. Але хай громадськість сама судить і дає оцінку цим діям", - зазначив він.

На думку Холодницького, сьогодні не можна діяти в рамках політичної доцільності. "Ми - прокурори. Детективи. Ми всі є юристи. І є закон. І не важливо, який колір політичної сили. Учора мені телефонував лідер однієї фракції і дуже сильно обурювався, чому прокуратура зареєструвала провадження. Казав, що це відносно нього, хоча провадження за фактом. І є інформація (власне, зі ЗМІ) про можливий факт незаконного збагачення. І дуже обурювався. Але нема чого обурюватися. Якщо інформація не відповідає дійсності – провадження буде закрито. Якщо прокуратура і НАБУ доведуть протилежну позицію, будуть акти і суд. І тут немає нічого крамольного, бо в нас всі дуже обурюються і я вже звик до політизації, що будуть звинувачувати всі фракції, що ми всім заважаємо жити. Хай так буде…", - сказав антикорупційний прокурор.

При цьому Холодницький помітив зміни у судовому процесі у справі Миколи Мартиненка. Він переконаний, що процес є більш цивілізованим, ніж при обранні запобіжного заходу Роману Насірову. "Це ознака того, що ми рухаємося правильним шляхом. Але ті дії, що ми бачили вчора, ті вислови, які лунали – неандертальські вислови адвокатів, окремих депутатів, в бік прокурорів. Я вчора був на роботі і дивився пряму трансляцію, коли адвокати оскаржують – хто з чиєю жінкою має десь там бути, це власне свідчить про виховання і культурне, а не юридичне. І ці вислови – викрики депутатів (вони знають, що недоторкані) в бік прокурорів, що самі поїдете зараз в СІЗО. Палкі промови деяких політиків наших з приводу – "згадайте долю Кіреєва, згадайте долю…" - це тиск на суд. Тиск на прокуратуру. Якщо вони думають, що злякають, то вони помиляються – хай бояться вони. Ми робимо свою роботу. І я вимагаю від своїх прокурорів – є докази – ідемо до суду, оголошуємо підозру, складаємо акти", - додав Холодницький.

Нагадаємо, Миколі Мартиненку після двох безсонних ночей у слідчому ізоляторі обрано запобіжний захід – особиста порука народних депутатів і міністрів. Прокурори мають намір оскаржити рішення судді. На поруках Мартиненко пробуде до 20 червня. За цей час прокурори мають завершити слідство і перенаправити справу до суду.

Відео Холодницький не зважатиме на партії, до яких належать депутати, під час розслідування їхніх справ

Залиште свій коментар

Вибір редакції