"Хребти намагаються ламати": опозиційні партії заявили про тиск з боку влади перед виборами

Дата публікації
Перегляди
1436
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Хребти намагаються ламати": опозиційні партії заявили про тиск з боку влади перед виборами

Водночас представники "Слуги народу" це спростовують.

Голова політичної партії "За майбутнє" Ігор Палиця та співочільниця фракції партії “Європейська солідарність” Ірина Геращенко заявили про тиск з боку влади на людей, які йдуть у їхні політичні партії.

Про це вони розповіли в ефірі суспільно-політичного ток-шоу "Право на владу".

"Чинна влада забороняє йти керівникам шкіл, вчителям, лікарям до опозиційних партій. Те, що відбувається сьогодні, перевершує те, що відбувалося у 2015 році. У Київській області на кандидатів в мери, які йдуть від нас, дали команду тиждень тому підняти всі кримінальні справи, дати підозри до виборів. Щодо мене, то сказали два тижні тому підняти всі справи, які були в Волинській облраді, включаючи бурштин. Привезти їх до Києва і підняти все на Палицю. І сказали: "З партією не боріться, але з лідером треба боротися", - зазначив він.

За словами Палиці, СБУ дає команди всюди "підіймати кримінальні справи проти людей, які йдуть "За майбутнє".

"У Донецькій області вчителька звичайної школи, яка пішла кандидатом в районну раду від партії "За майбутнє", була звільнена за командою голови Донецької ОДА наступного дня з роботи. Це відбувається всюди, тому що люди не хочуть йти в "Слугу народу", - говорить голова політичної партії "За майбутнє".

Його слова прокоментувала Геращенко.

"Це правда. Ми багато працюємо в регіонах і ідеологічно наші люди бояться. За їхніми словами, вчителі розповідають, що директори шкіл не йдуть з нами в списки, тому що їм погрожують звільненням з роботи, виключенням їхніх шкіл з "Великого будівництва". З повагою ставлюся до Сергія Риженка (головлікар балотуватиметься в мери Дніпра від "Слуги народу". - ред.). Всі прекрасно знають, який був тиск на лікарню і на пана Риженка для того, щоб "отримати" його в "Слуги народу". Не все пан Риженко може сказати, а я можу дозволити собі сказати правду", - зазначила Геращенко.

Співочільниця “Європейської солідарності” додала, що їй шкода, що "хребти намагаються ламати людям, які дуже багато зробили для країни". 

Своєю чергою претендентка на посаду міського голови Києва від партії “Слуга народу” Ірина Верещук назвала це "якимось когнітивним дисонансом".

"Тут говорять, що влада слабка, некомпетентна, яка нічого не може і взагалі не керує ситуацією в регіонах. Тут вже виявляється: влада настільки диктаторська, що може собі дозволити кримінальні справи, переслідування тощо. Це ж нелогічно", - зазначила вона.

Водночас претендент на посаду міського голови Дніпра від партії “Слуга народу” Сергій Риженко, який раніше був в "Блоці Петра Порошенка", заявив про відсутність тиску на себе.

"Ми досить дорослі і впевнені, щоб нас кудись тягнули. Ми самі всюди ходимо і ухвалюємо рішення. Мене запросив президент України, запропонував балотуватися на посаду мера Дніпра. Я це запрошення прийняв. Я ніколи не ділив людей за партіями. Є, в моєму розумінні, творці, є руйнівники. І те, що мені надали таку честь - балотуватися від партії "Слуга народу", - я прийняв відповідально, і сьогодні займаюся цією роботою", - зазначив він. 

Своєю чергою, міський голова Тернополя Сергій Надал розповів про тиск влади після рішення міста не дотримуватися червоних карантинних обмежень, які встановлює уряд. Він зауважив, що з Офісу президента йому не телефонували, однак, за його словами, "є інші способи тиску".

"Є правоохоронні органи, які виконують свою роботу. А якихось безпосередніх спілкувань з представниками керівництва держави не відбувалося", - зазначив він.

Геращенко і Палиця розповіли про тиск з боку влади на людей, які йдуть у політичні партії  

Геращенко і Палиця розповіли про тиск з боку влади на людей, які йдуть у політичні партії  

Нагадаємо, у суботу, 5 вересня, в Україні офіційно розпочався виборчий процес місцевих виборів. Вибори-2020 відбудуться за новими правилами у зв'язку з початком дії нового Виборчого кодексу. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Вибори
Дата публікації
Перегляди
1436
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація