Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Хто розбився в катастрофі гелікоптера на Полтавщині: біографія Тараса Кутового

Ексміністр та успішний фінансист загинув на 44-му році життя.

Сьогодні обірвалося життя Тараса Вікторовича Кутового – відомого українського політика та державного службовця. Він був народним депутатом двох скликань і працював міністром аграрної політики і продовольства в уряді Володимира Гройсмана.

Тарас Кутовий народився 25 лютого 1976 року в Києві. Його батьки були пов’язані з науковою і освітньою роботою: батько викладав у Національному економічному університеті та працював в Інституті математики Національної академії наук України, мама мала вищу вчительську категорії з математики. Тому не дивно, що Тарас із відзнакою закінчив столичний 145-й фізико-математичний ліцей.

Здобувати вищу освіту він у 1992 році пішов до щойно створеної національної академії СБУ (спеціальність "правознавство" зі знанням англійської мови). Її він також із відзнакою закінчив у 1997 році, а паралельно здобув спеціальність економіста-міжнародника в Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана. Третій диплом про вищу освіту Кутовий отримав у 2002 році – це був документ про завершення Міжнародного інституту менеджменту. Здобув ступінь магістра бізнес-адміністрування та кандидата економічних наук.

Працювати Кутовий почав у 1998 році з аудиту проектів і програм регіональних відділень у Міжнародному фонді "Відродження". Далі, у 1999-2004 роках, була посада фінансового директора всеукраїнського фонду "Крок за кроком". Наступні п’ять років він присвятив керуванню фінансами ЗАТ "Інвестиційна компанія "XXI століття", де, зокрема, здійснив перше велике розміщення акцій на Лондонській фондовій біржі. Також очолював "Компанію "Райз" і представництво "А1 Глобал Холдінгс Лімітед", успішно залучав інвестиції під різноманітні проекти на Полтавщині. У 2007 році був визнаний кращим фінансовим директором України за оцінкою Міжнародного інституту Адама Сміта. Наступного року увійшов до десятки кращих фінансистів України за версією журналу "Компаньйон".

Громадську та політичну діяльність розпочав у 2012 році зі "Спілки Спасіння Села", того ж року був обраний до парламенту на мажоритарному окрузі № 151 в Полтавській області. Став членом фракції "Удар", першим заступником голови комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносин. На дострокових виборах у 2014 році здобув перемогу в тому ж окрузі, але вже в якості позапартійного кандидата. В Раді приєднався до "Блоку Петра Порошенка", до 2016 році очолював уже згаданий комітет і працював заступником голови фракції БПП, далі перейшов працювати в уряд. Пішов з посади міністра в 2018 році.

Був двічі одружений, має доньку Соломію та сина Віктора.

Як повідомлялося, в понеділок, 21 жовтня, близько 16:00 у селі Тарасенкове Оржицького району на Полтавщині на землю впав гелікоптер "Робінсон-44". Унаслідок цього загинув колишній народний депутат і ексміністр аграрної політики Тарас Кутовий.

Залиште свій коментар

Вибір редакції