Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Хто у Європі підтримує та проти вступу України до ЄС і НАТО. Соцдослідження

В опитуванні взяли участь громадяни семи країн.

58% європейців підтримують вступ України до НАТО, а вступ України до Євросоюзу – менше половини, 48%.

Такі дані соцдослідження компанії Kantar Public на замовлення "Ялтинської європейської стратегії".

Опитування провели в семи країнах ЄС - Німеччині, Франції, Італії, Литві, Великій Британії, Польщі та Нідерландах - за репрезентативною для кожної з країн соціологічною вибіркою (понад тисячу осіб на країну).

12 років тому, під час першого з аналогічних опитувань, картина була іншою: за те, щоб Україна стала членом ЄС, виступала більшість - 55% - опитаних європейців.

Сьогодні найбільша підтримка ідеї вступу України до ЄС - у Литві та Польщі (68% і 67% відповідно), найменша - в Нідерландах (27%). Рівень підтримки у Франції, Німеччині та Великобританії - менше половини опитаних.

Ті, хто виступає проти вступу України до ЄС, аргументують це різними причинами. Третина опитаних вважає, що Євросоюз на нинішньому етапі свого розвитку не може дозволити собі подальше розширення. І стільки ж (31%) вважають, що прийняття України спровокує економічні проблеми в ЄС.

40% тих, хто підтримує вступ України, вважають головним аргументом те, що Україна є частиною Європи. А 34% прихильників вступу підкреслюють, що цей крок допоможе посилити демократію в Україні.

Що стосується вступу України до НАТО, тут картина інша. Майже в кожній країні, де проводилося дослідження, більшість виступає за те, щоб прийняти Україну в члени Північноатлантичного альянсу. Навіть у Франції і Нідерландах за це виступає 49%, в інших країнах рівень підтримки більший. У Литві та Польщі він сягає 72% і 76% відповідно. Ці дві країни колишнього "комуністичного табору" забезпечують найбільш сильну підтримку вступу України до НАТО.

Головним аргументом на користь інтеграції України в НАТО європейці вважають її протистояння з Росією (40% від числа тих, хто підтримує вступ). Крім того, 28% вважають, що вступ України до НАТО посилить здатність Європи чинити опір російській агресії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції