"Ідемо до Ради міняти правила". Вакарчук прокоментував результати виборів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вакарчук також розповів, над якими законопроєктами його команда буде працювати у Раді першочергово.

Лідер партії "Голос" Святослав Вакарчук прокоментував перші результати екзитполів з парламентських виборів. За його словами, "Голос" іде до Верховної Ради змінювати правила в політиці. 

Про це Вакарчук сказав у штабі партії після оголошення екзитполів.

"Перш за все, видно, що люди проголосували за зміни, і ми щасливі бути частиною цих змін. Дуже важливо, щоб ми рухалися вперед, і стара політика, незалежно від того, хто її представляє, її методи, відійшли у минуле. Партія "Голос" іде в парламент і далі міняти правила в політиці, і ми це зробимо. Ми, користуючись алегорією альпіністів, два місяці тому зібралися молодою командою і вирішили піднятися на Еверест, на вершині якого справжні зміни. Не посада, не відсотки, не влада, не слава і не гроші, ми так і називаємося - "партія справжніх змін"... Сьогодні ми зібралися у базовий табір і збираємося на ньому закріпитися, і далі рухатися ще вище", - сказав він. 

Вакарчук подякував всім, хто вірив і підтримував його команду. Він відзначив роботу волонтерів, які допомагали партії, зокрема працюючи безкоштовно, за ідею. Вакарчук також окремо наголосив, що їхня команда чи не єдина повністю відкрила всю фінансову діяльність, і всі внески витрачалися прозоро і підзвітно.

За його словами, партія підтримує все, що стосується руху України до Європи, до європейських і євроатлантичних структур, а головним є правило "закон один для всіх", невідворотність покарання за порушення закону будь-ким і створення вільних умов в економіці, коли припинять існувати олігархи, а залишаться чесні бізнесмени.

Вакарчук також розповів, над якими законопроєктами його команда буде працювати у Раді першочергово. Зокрема, це демонополізація, усунення впливу особливо багатих людей в ЗМІ, очищення судової системи.

За результатами Національного екзитполу, який проведений на замовлення фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, КМІС та "Центру Разумкова", перше місце належить партії "Слуга народу". Її підтримали виборців 43,9%. Друге місце за проросійською "Опозиційною платформою - За життя", за яку проголосували 11,5% українців. Третє місце у партії "Європейська солідарність" - 8,9%. Четверту сходину посіла партія "Батьківщина", яка може рохраховувати на 7,6% голосів. До парламенту також проходить політична сила "Голос" із результатом у 6,3%. 

За результатами ексклюзивного опитування на замовлення ТСН дослідницьких компаній KantAr TNS та INFO SAPIENS станом на 18:00 до Верховної Ради нового скликання проходять 5 партій: перше місце посіла пропрезидентська партія "Слуга народу", за яку проголосувало 44,4% українців. На другому місці - проросійська "Опозиційна платформа - За життя" із результатом у 12,5%. Третя сходинка у партії  "Європейська солідарність" - 8,5%. Четверта сходинка за партією "Батьківщина", яка може розраховувати на 7,7%. До Ради також проходить "Голос" Святослава Вакарчука - 6%.

Нагадаємо, 20 травня Зеленський під час інавгураційної промови заявив про розпуск Верховної Ради. Юридична підстава ухвалення такого рішення – від 2016 року не існувало парламентської коаліції.

Вибори проходитимуть за змішаною системою: половина парламенту обиратиметься за списками, а інша - за мажоритарними округами. У бюлетені з партіями будуть 22 політичні сили. Загалом за депутатське крісло змагатимуться понад п'ять тисяч кандидатів.

Центральна виборча комісія для проведення позачергових виборів у Верховну Раду замовила понад 63 млн бюлетенів. Бюлетені розраховані на 31 мільйон виборців. Їх замовили вдвічі більше, бо кожен виборець отримає по два папери – один для голосування за партію, другий – за мажоритарного кандидата.

Відео Закарпаття та Чернівецька область склали найменшу явку на парламентських виборах

Станом на 16:00 явка склала 36,57%. Лідерами стали Чернігівська, Сумська, Хмельницька області, антилідери не змінились – Закарпаття та Чернівецька область.  

Закарпаття та Чернівецька область склали найменшу явку на парламентських виборах

Залиште свій коментар

Вибір редакції