Іловайський котел, догана за "Широкий Лан" і конфлікт із "Айдаром": складний бекграунд нового керівника Генштабу Хомчака

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Військову кар’єру генерал почав у радянській армії, а стрімкий злет припав на час президентства Януковича.

Президент України Володимир Зеленський призначив генерал-лейтенанта Руслана Хомчака начальником Генерального штабу – головнокомандувачем Збройних Сил України. Відповідний указ глава держави підписав сьогодні, 21 травня.

Руслан Хомчак народився 5 червня 1967 року. Він закінчив Московське загально-військове училище, служив у радянській армії на території Німеччини та Білорусі. По завершенню Національної академії оборони очолив штаб 24-ї окремої механізованої бригади. Працював в інших військових підрозділах, у 2011 році указом президента Віктора Януковича одержав звання генерал-майора. Наступного року очолив 6-й армійський корпус, який згодом переформатували в Оперативне командування "Південь", а його керівник Хомчак у 2013 р. став генерал-лейтенантом.

Відео Роковини Іловайської трагедії. В Україні вшанували пам'ять загиблих чотири роки тому

Роковини Іловайської трагедії. Рівно чотири роки тому на Донеччині російська регулярна армія розстріляла колону українських добровольців і військових, які виходили з оточення. Чотири сотні загиблих, п'ятсот поранених, триста полонених і кілька десятків зниклих бійців. 

Роковини Іловайської трагедії. В Україні вшанували пам'ять загиблих чотири роки тому

Під час війни на Донбасі очолював один із секторів АТО та конфліктував із добровольчими батальйонами – зокрема, з боку "Айдару" йому закидали відмову видавати зброю цьому підрозділу. Особисто керував операцією зі взяття Іловайська, котра обернулася оточенням великої групи сил АТО, через що також потрапив під шквал критики. У коментарі для преси Хомчак головним винуватцем трагедії назвав російське командування, яке порушило домовленість про коридор для українських військових і дало наказ їх розстріляти.

Після цього певний час очолював штаб сухопутних військ ЗСУ. У 2016 році отримав сувору догану за підсумками службового розслідування з приводу жахливих умов перебування підрозділів 53-ї окремої механізованої бригади на полігоні "Широкий Лан".

Має низку нагород і відзнак, зокрема медаль "Захиснику Вітчизни" та отриманий у 2004 році орден "За заслуги" ІІІ ступеня.

Залиште свій коментар

Вибір редакції