Інцидент з білорускою Тимановською: ЄС звинуватив Лукашенка у порушенні олімпійського перемир’я

Інцидент з білорускою Тимановською: ЄС звинуватив Лукашенка у порушенні олімпійського перемир’я

Фото: Христина Тимановська

У ЄС наголосили, що спортсменка була змушена тікати саме через дії режиму Лукашенка.

Верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель підтримав білоруську легкоатлетку Христину Тимановську, яку намагалися силоміць вивезти до Мінська після критики на адресу білоруської влади. Водночас він звинуватив Олександра Лукашенка у порушенні олімпійського перемир'я.

Відповідну заяву він зробив у Twitter.

"Заспокоївся, коли побачив, що спортсменка Христина Тимановська благополучно прибула до Польщі. Ще одна горда громадянка Білорусі була змушена тікати з країни через дії режиму Лукашенка, а олімпійське перемир’я було порушене", — зазначив Боррель.

Зазначимо, олімпійське перемир’я — грецька традиція, що з’явилася в VIII столітті до н. е., і була пов’язана з проведенням Олімпійських ігор. Таке перемир'я оголошували, щоб державу-господаря ігор не атакували, а спортсмени та глядачі могли безпечно потрапляти на ігри. Цю традицію відродили 1992 року. Відтоді Міжнародний олімпійський комітет закликає всі країни дотримуватись перемир’я під час сучасних ігор.

Нагадаємо:

  • 1 серпня на Олімпійських іграх-2020 у Токіо розгорівся гучний скандал довкола білоруської легкоатлетки Христини Тимановської. Спортсменку спробували проти її волі вивезти до Мінська після критики на адресу білоруських чиновників.
  • За словами 24-річної спортсменки, в білоруському тренерському штабі розлютилися через її допис у соцмережах. Атлетка розкритикувала керівництво за спроби змусити її бігти естафету, хоча вона спеціалізується на коротких дистанціях.
  • Виявилося, що за Білорусь у естафеті нікому виступати: трьох спортсменок не допустили до змагань через брак тестів на допінг. Тимановська заявила, що не відмовила би тренерам, якби ті попросили. Але на змагання прізвище атлетки внесли без її відома. На допис в соцмережі білоруські тренери наказали Тимановській збирати речі й силоміць відвезли її до аеропорту. Там вона звернулася до японської поліції. На літак дівчина так і не сіла.
  • ТСН Проспорт зібрав в один матеріал все, що відомо про нашумілу ситуацію і головний скандал Оліміпади-2020.

Новини світу: білоруська легкоатлетка Тимановська прилетіла до Варшави

Новини світу: білоруська легкоатлетка Тимановська прилетіла до Варшави

Повʼязані теми:

Наступна публікація