Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Інсценування та профанація": потерпілий у справі та генпрокурор прокоментували закриття справи Кернеса

Юристи переконані, що прокуратура подасть апеляцію, а крапку ставити зарано.

Вирок суду по справі голови Харкова Геннадія Кернеса так і не оголосили. Через три роки з початку розгляду справи суддя вирішив її закрити, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Навколо суду були посилені заходи безпеки – ледь не в кожному закутку стояли правоохоронці. Територія біля службового входу огороджена металевим парканом, саме звідти мав під’їхати Кернес. Два чорних буси та позашляховик зупинилися біля самих дверей суду. Фігуранта справи прикривали від журналістів великою синьою парасолею, а потім затулили дверима. У судовій залі була тиснява та неймовірна спека – окрім адвокатів, охоронців та підсудного туди набилося з півсотні журналістів. Прокурорів у залі не було, суддя прийшов із півгодинним запізненням і звинуватив представників обвинувачення у систематичному блокуванні процесу. "Грубе порушення закону, а саме неявка сторони обвинувачення – прокурорів, потерпілих та їх представників сім разів на судові дебати суд визнає як відмову від обвинувачення. А тому кримінальне провадження підлягає закриттю", - оголосив Андрій Антонов.

ВідеоСуд закрив справу проти Кернеса

Винний чи ні? Вирок суду по справі мера Харкова Геннадія Кернеса, який усі очікували почути нині, так і не оголосили. Через три роки з початку розгляду справи суддя вирішив справу закрити. ТСН розбиралася, чи дійсно це крапка у резонансному процесі.

Суд закрив справу проти Кернеса

Три роки судового слідства, десятки клопотань й опитаних свідків – таким фіналом потерпілий обурений. "Це інсценування та профанація чистої води. Такого рішення ще не було в історії України", - каже потерпілий Сергій Ряполов. Сам Кернес розв’язкою не здивований, бо, на його думку, справа від початків сфабрикована, тому й розпалася в суді. "Якщо чесно – я очікував виправдального вироку. Жоден свідок нічого не сказав, доказів не було. Тому й поведінка прокуратури зараз простежується, що може, краще так, ніж виправдальний вирок", - пояснив Кернес. "Суддя закрив провадження по справі, визнавши факт відмови від підтримання обвинувачення стороною обвинувачення", - прокоментував вердикт адвокат Андрій Циганков.

У Генпрокуратурі вважають, що справу в суді закрили незаконно, бо обвинувачі просто перебували на лікарняному, документи про це є і використовувати хворобу прокурора, як підставу для завершення процесу, неможна. У ГПУ оскаржуватимуть рішення полтавського суду."Суддя, який в порушення усіх законодавчих норм виніс рішення про закриття справи Кернеса, буде відповідати за завідомо неправосудне рішення. І дембельський акорд не допоможе. Справа Кернеса, без сумніву, має бути повернута на розгляд для ухвалення об‘єктивного вироку", - наголосив генпрокурор Юрій Луценко.

Кореспондент ТСН Оксана Солодовник

Залиште свій коментар

Вибір редакції