"Інтереси церкви мають бути дотримані". У Кремлі відреагували на розрив відносин РПЦ з Константинополем

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Кремлі висловили стурбованість щодо розвитку відносин РПЦ з Вселенським патріархатом.

Кремль стурбований розривом відносин Російської православної церкви (РПЦ) з Константинополем і сподівається, що інтереси РПЦ будуть дотримані.

Про це журналістам заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, пише у вівторок, 16 жовтня, ТАСС.

"Ми, звичайно ж, дуже уважно і з великою стурбованістю спостерігаємо за тим, як розвиваються відносини між Російською православною церквою і Вселенським патріархатом. Це викликає нашу стурбованість... Ми сподіваємося на те, що все-таки мудрість переможе, але у той же час ми, звичайно, сподіваємося, що всі інтереси Російської православної церкви будуть дотримані", - наводить слова Пєскова видання.

Представник Кремля не уточнив, що він має на увазі під "інтересами РПЦ". "Щодо інтересів РПЦ сама церква повинна давати пояснення. Ми не можемо втручатися у церковні справи", - наголосив він.

Пєсков також зазначив, що, оскільки православ'я - "одна з основних релігій у Росії, то, природно, нам [у владних структурах РФ] не байдуже те, як розвиваються відносини РПЦ з іншими церквами".

Нагадаємо, на засіданні Священного синоду Російської православної церкви в Мінську 15 жовтня було ухвалено рішення, що РПЦ повністю розриває відносини з Константинопольським патріархатом. Також у РПЦ заявили, що не приймають і не будуть дотримуватися рішення Константинополя щодо України.

11 жовтня Синод Константинопольського патріархату вирішив подовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. Також було ухвалено рішення про визнання Константинополем узурпації влади над Київською митрополією Москвою незаконним актом. Також синод вирішив зняти всі заборонні санкції РПЦ стосовно предстоятеля УПЦ КП Філарета та предстоятеля УАПЦ Макарія. Разом із тим патріархія наголосила на неприпустимості майнових конфліктів і насильства у процесі творення помісної церкви в Україні.

У Російській православній церкві, своєю чергою, звинуватили Константинополь у "катастрофічному порушенні" єдності світового православ’я. Там також зазначили, що такими діями Вселенський патріархат "легалізував розкол".

ВідеоКурс на самоізоляцію. РПЦ розірвала відносини із Константинопольським патріархатом

Так вирішили на засіданні синоду у Мінську, яке скликав московський патріарх Кирил. Обидві церкви припиняють євхаристійне спілкування із Константинополем. На практиці це означає, що російські клірики не братимуть участь у спільних літургіях разом із ієрархами та священниками Вселенського патріархату, а віряни РПЦ не зможуть причащатися і молитися у храмах опонента, зокрема і на грецькій горі Афон.

Курс на самоізоляцію. РПЦ розірвала відносини із Константинопольським патріархатом

Залиште свій коментар

Вибір редакції