Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Інтерпол здався". Затриманий у Польщі ветеран АТО розповів про посилення роботи Росії на міжнародному рівні

Москва звинувачує Мазура в участі у боях у Грозному під час Першої чеченської війни.

Затриманий у Польщі ветеран війни на Донбасі, співробітник секретаріату уповноваженого Верховної Ради з прав людини, заступник голови УНА-УНСО Ігор Мазур тепер житиме у Генконсульстві України в Любліні. Відпустити його на поруки керівника дипломатичної місії погодився прокурор. І така практика існує. Мазур може пересуватися Люблінським воєводством лише у супроводі консула. Також він має приходити за викликом слідчих у прокуратуру.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

Що ж до самого затримання і звинувачень Ігор Мазур, його побратими, і дипломати називають їх абсурдними, кажуть це політична помста Росії. Мазура звинувачують в участі у боях у Грозному під час Першої чеченської війни. За такі ж звинувачення у Росії раніше затримали, катували і засудили Миколу Карпюка та Станіслава Клиха, які ніколи не були в Чечні. Мазур каже, справді у той час у Чечні був, але як журналіст, висвітлював звірства режиму.

"По тій справі, що проходжу я, проходить і Яценюк, проходять брати Тягнибоки, проходить Ярош і ще є до 5 хлопців. Там по цій справі навіть проходив деякий час Юрій Шухевич, який сліпий. Ярослав Лагнюк, який наш голова виконкому, йому на той час було 3,5 року - його так само включили по цій справі, що він так само закатував там 10 росіян", - каже Мазур.

Ну, і власне як Мазура затримали і чому українські прикордонники і поліцейські не помітили перед його виїздом за кордон, що він у списках Інтерполу. Українське МВС з'ясувало, що це було так зване спеціальне повідомлення для певних країн. Тож є підстави вбачати ознаки зловживання статутом Інтерполу. Це не дивно, кажуть дипломати. Адже Росія почала надзвичайно активно використовувати свій вплив, зокрема й на європейські країни.

"У всіх країнах, не лише в Польщі, ситуація змінюється. Росія почала іншу тактику, це гібридна війна і вони почали зараз в такий спосіб воювати з патріотами українськими, зі всіма. Я думаю, в них там великий список буде, і цього треба чекати. Тому нам також треба переформатовуватися і так само давати гідну відповідь", - зазначив Павлюк.

"Є розуміння польської сторони, що це є політичний процес. Я вірю, що вони ухвалять об’єктивне рішення. Я не думаю, що хтось мене здав. Скоріш за все, останні кілька місяців Росія почала активно працювати на міжнародному рівні, і, на жаль, як Данія здалася і дозволила будувати "Північний потік-2", так само десь Інтерпол здався і вирішив включити нас у цей "чорний список". Так само вони погодилися з тим, що російський суд, який може мене судити чи когось з хлопців, може справедливо судити", - переконаний Мазур.

Про звільнення Мазура клопотали політики та дипломати найвищого рівня і України, і Польщі.

Коли справу розглядатимуть по суті, ще не відомо. Польська прокуратура чекає, аби Росія надала екстрадиційні документи та докази причетності Мазура до чеченських подій. І в Україні, і в консульстві вірять у справедливе рішення суду.

Відео Затриманого у Польщі Мазура віддали на поруки генконсулу України

Ветерана російсько-української війни Ігоря Мазура з позивним "Тополя" відпустили на поруки генконсула України у Любліні. У консульстві він житиме, поки польські правоохоронці розглядатимуть запит від Росії з вимогою передати їй українця.  

Затриманого у Польщі Мазура віддали на поруки генконсулу України

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції