Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Інтрига та ігри. Експерт пояснив, для чого Путін запровадив нові антиукраїнські санкції

Інтрига та ігри. Експерт пояснив, для чого Путін запровадив нові антиукраїнські санкції

Відсутність імен у списку передбачає створення тиску на окремих українських політиків.

Президент Росії Володимир Путін підписав указ про введення санкцій проти України без опублікування переліку юридичних та фізичних осіб для того, щоб зберегти інтригу та створити умови для тиску на окремих українських політиків.

Про це у коментарі ТСН.ua сказав економіст, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

"Цей указ - він не дуже-то конкретний. Мета цього указу, як я собі уявляю, більше не реальне виконання якихось дій, а попередження небажаних дій щодо Російської Федерації з боку України. Яким чином це можна зробити? Намагатися впливати на поведінку українських політиків за допомогою інтриги, яку залишає цей указ (він не говорить про конкретні прізвища, він просто говорить про юридичних та фізичних осіб)", - зазначив він.

За словами Устенка, український політикум миттєво розділився на дві конкретні групи: ті, хто індиферентні до цього указу, оскільки вони не мають бізнесу у РФ, та друга група - це ті, хто мають бізнес в РФ або ведуть бізнес з РФ, і цей указ спрямований саме на цю групу.

"Миттєво має змінитися поведінка цієї групи українського політикуму. З одного боку, вони бачать загрозу для своєї особистої кишені і бізнесу, і для них залишається незрозумілим, чи будуть оприлюднені списки осіб або назви компаній, які ведуть бізнес з РФ. Вони невпевнені у поведінці Путіна: скаже він або не скаже, що саме вони ведуть бізнес", - зазначив експерт.

Він додав, що є частка політиків про зв'язки з Росією яких суспільство добре знає, проте є частина - про яких ніхто навіть не здогадується.

"Можливо, ці люди ведуть одну риторику всередині країни, а діють зовсім по-іншому. Ось на кого спрямований цей указ, і для них це дуже серйозний сигнал: будьте вкрай уважні, коли ви приймаєте рішення з приводу Російської Федерації, будьте вкрай уважні, тому що ми знаємо, що у вас є бізнес у нас, в Росії. Або будьте вкрай уважні, тому що не всі або мало хто в Україні знає, що ви ведете з нами бізнес. Або будьте уважні, тому що, незважаючи на вашу одну риторику всередині вашої країни, ваші дії йдуть врозріз з вашою риторикою", - зазначив Устенко.

Експерт наголосив, що ніхто нині не може відповісти про кого конкретно йдеться. "Це така своєрідна гра, яка належить до класичних "теорій ігор": знає про це тільки той, хто видає указ і той, хто там (в РФ) працює. Ми не можемо з вами його ідентифікувати. Ніхто точно не може сказати, хто точно може бути. Найлегше обчислити того, хто має підприємства там. З одного боку, легше, але я припускаю, що це не так легко, як може здатися і не до кінця можливо. Є хтось, про кого ми навіть не здогадуємося, і завдання було створити інтригу: будь уважний, коли ухвалюєш рішення з приводу Росії", - додав Устенко.

Відео США планують запровадити додаткові санкції проти РФ - Волкер

Тиск на Росію - Сполучені Штати планують нові хвилі санкцій проти Москви. Про це заявив спецпредставник державного департаменту США з питань України Курт Волкер. За його словами, Вашингтон запроваджуватиме нові санкції проти Росії раз на один-два місяці. Все через небажання Кремля конструктивно підійти до врегулювання ситуації на Донбасі. І додав, запроваджувати додаткові санкції Штати планують не самі, а у співпраці з європейськими партнерами.

США планують запровадити додаткові санкції проти РФ - Волкер

Між тим він зазначив, що бізнес може бути абсолютно різним: указ може торкатися тих українських підприємств, які торгують з підприємствами Росії, може торкатися обходу санкцій та торгівлю через треті країни, наприклад, через Білорусь. Окрім того, може йтися про торгівлю українським підприємством на території РФ, яке контролюється українським політиком, і воно не обов'язково може торгувати в Україні, воно може здійснювати торгівлю безпосередньо в РФ або у третіх країнах.

Нагадаємо, Росія введе санкції проти України через "недружні дії" щодо громадян та юридичних осіб Росії. Санкціями передбачено, що уряд створить список фізичних та юридичних осіб, щодо яких запроваджуватимуться економічні заходи, визначить ці заходи, забезпечить впровадження визначених заходів проти осіб зі списку.

Залиште свій коментар

Вибір редакції